Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Region radomski przed sezonem drugoligowym

Region radomski przed sezonem drugoligowym

Po raz pierwszy w historii regionu radomskiego w rozgrywkach drugiej ligi zagrają cztery drużyny - żeński AZS Politechniki Radomskiej oraz męskie: Jadaru II Radom, WTS-u Warka oraz beniaminek KKS Kozienice.

Ich ligowe zamierzenia są zgoła odmienne. Zespół z Warki po raz kolejny będzie rywalizował o awans do I ligi. Akademiczki i rezerwy Jadaru marzą, by jak najmocniej namieszać w lidze. Nie ma żadnych wątpliwości, że w grupach grają silniejsze od nich drużyny, ale i one są do pokonania.

Wreszcie jest też plan obrony ligi, a to zadanie zamierzają zrealizować siatkarze z Kozienic. Ligowy sezon 2006/07 zapowiada się więc niezwykle interesująco, a jego końcowe rozstrzygnięcia są trudne do przewidzenia.
AZS Politechnika Radomska

Konia z rzędem temu, kto jest w stanie teraz ocenić ich sportowe możliwości i przewidzieć miejsce akademiczek po zakończeniu sezonu. Niby zespół został wzmocniony, solidnie przepracował okres przygotowawczy, ale, jak słychać tu i ówdzie, nie tworzy monolitu.

Trener Rafał Skórnicki ma problemy z dopracowaniem przyjęcia zagrywki. Wiele trzeba pracować też nad rozegraniem, które od lat jest jego piętą achillesową. W przeszłości teoretycznie potencjał zespołu był porównywalny, a mimo to akademiczkom trudno było nawiązać walkę z najlepszymi. Czy w tym sezonie będzie podobnie?

Kibice i działacze AZS-u bardzo liczą na dobre występy Politechniki. Nieoficjalnie mówi się, że jeśli radomianki zawiodą, przyszłość sekcji stanie pod znakiem zapytania.

Akademiczki trenowały głównie na własnych obiektach, ale zaliczyły też obóz kondycyjny w Kielnarowej. Niestety, z różnych względów zespół nie miał możliwości rozegrania wartościowych spotkań sparingowych.

Na inaugurację ligi w AZS-ie na pewno nie zagra kontuzjowana Klaudia Gościcka, która skręciła staw skokowy. To z pewnością duże osłabienie dla zespołu.


WTS Warka

W drużynie wareckiej odnotowaliśmy poważne zmiany kadrowe. Trenera Marka Bernata zastąpił Andrzej Warda. Zarząd sekcji zdecydował się również podziękować za grę kilku czołowym zawodnikom, zastępując ich młodzieżą. Trenerowi Wardzie udało się namówić do występów w Warce ligowca Tomasza Skalskiego. Bardzo możliwe, że w tej konfiguracji zespół wsparty innym ligowcem z Radomia – Krzysztofem Stańcem – zdoła zrealizować zamierzenia. Nie będzie to jednak zadanie łatwe. W Warce od pewnego czasu snuje się ambitne plany. I dobrze, bo nie jest to nowicjusz w rozgrywkach, ma ustabilizowany budżet i ambicje, które być może pozwolą w przyszłości przyjmować silniejsze kadrowo i organizacyjnie kluby z zaplecza ekstraklasy.


Jadar II Radom

Ubiegłoroczny beniaminek w poprzednim sezonie zajął piąte miejsce, ale w opinii wielu obserwatorów stać go było na więcej. W sezonie 2006/07 drużynę poprowadzi nowy trener Wojciech Stępień. Mimo że w składzie Jadaru gra kilku bardzo młodych i niedoświadczonych siatkarzy, kibice mogą liczyć na niespodzianki.

O tym, że Jadar II potrafi pozytywnie zaskakiwać, kibice przekonali się kilka dni temu, kiedy to w pokonanym polu pozostawili m.in. bardziej doświadczonego rywala zza miedzy – WTS Warka. Jeśli Stępniowi uda się skonsolidować zespół, a przy okazji zdoła opanować młodzieńczą fantazję niektórych zawodników, stać ich będzie na rywalizację nawet w czołowej czwórce.

Młodzież Jadaru zaliczyła w okresie przygotowawczym dwa zgrupowania. Rozegrała też kilka spotkań sparingowych z zespołami z regionu. Z pewnością będzie to procentować w lidze.


KKS Kozienice

To pierwszy w historii Kozienic sezon wśród drugoligowych zespołów, choć siatkarskie tradycje w tym mieście są od lat. Awans był niespodziewany, ale wywalczony jak najbardziej zasłużenie.

W miarę posiadanych środków udało się wzmocnić drużynę. Zespół po Sławomirze Wachu przejął Marcin Zmitrowicz. To, czy uda się Kozienicom obronić ligę, zależeć będzie m.in. od układu sił w grupie. Jeśli siatkarze KKS-u potraktują każde spotkanie tak, jakby miał to być mecz o być albo nie być w lidze, o ich ligowy los można być spokojnym.

Autorem tekstu jest Jacek Bednarczyk

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved