Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Przed turniejem o Puchar Prezesa Naftoportu

Przed turniejem o Puchar Prezesa Naftoportu

fot. archiwum

W programie obchodów XV-lecia Naftoportu nie mogło zabraknąć akcentów sportowych. Gdańska firma od lat wspiera siatkarki Energi Gedania. Od piątku do niedzieli w hali przy ul. Kościuszki odbędzie się kolejny Turniej o Puchar Prezesa Naftoportu.

Naftoport od lat wspomaga trójmiejski sport. Nie tylko siatkówkę, ale na przykład również Adama Korola . – Wspieranie sportu uważam za obowiązek społeczny naszej firmy. Obecnie pomagamy kilku dyscyplinom – mówił niedawno Tadeusz Zakrzewski , prezes Naftoportu przy okazji nagradzania dwukrotnego mistrza świata w wioślarstwie.

 

Od kilku sezonów zawsze pierwszy turniej w okresie przygotowawczym na własnym parkiecie gdańskie siatkarki rozgrywają o Puchar Prezesa Naftoportu. Tradycji stanie się zadość od piątku do niedzieli. Przy ul. Kościuszki stawią się cztery drużyny. Formę zespołu Leszka Milewskiego sprawdzą: Fokus Bydgoszcz, AZS AWF Poznań i Piast Szczecin. Każdy zagra z każdym, pełne mecze, do trzech wygranych setów. 

Współpraca z Naftoportem jest przyjemnością. Z prezesem Zakrzewskim od razu można rozmawiać o konkretach, a poczynione ustalenia szybko są realizowane. Przed tym turniejem jesteśmy w stałym konkakcie z panem prezesem. Dzwonił do mnie nawet z Francji, z delegacji służbowej z zapytaniem w tej sprawie – podkreśla Zdzisław Stankiewicz , prezes Gedania S.A.

 

Każdy z uczestników turnieju, nie tylko siatkarki, ale także osoby znajdujące się w oficjalnych ekipach drużyn, na długo nie zapomną o Naftoporcie. – Każdy otrzyma od firmy specjalny breloczek, który jest wykonany ze srebra z półszlachetnym kamieniem – dodaje prezes Stankiewicz. O inne nagrody rzeczowe zawodniczki będą musiały powalczyć na parkiecie. Dla pierwszych trzech zespołów czekają zaś puchary. Czy któryś z nich zostanie w Gdańsku?

 

Przygotowania rozpoczęliśmy 16 sierpnia. Sami jesteśmy ciekawi, w jakiej jesteśmy formie, bo jeszcze z nikim nie graliśmy. Obecnie główny nacisk na treningach położony jest na motorykę. Są też pewne elementy taktyczne, dużo ćwiczymy nad techniką, z piłkami – mówi trener Milewski.

 

W porównaniu z sierpniowymi treningami, kiedy to ćwiczono nawet i w 6-osobowym składzie – poprawiła się frekwencja. Po obowiązkach w reprezentacji Polski juniorek i grze na mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej do klubu wróciły Berenika Tomsia i Natalia Nuszel . Trenują ponadto dwie zawodniczki, które formalnie nie są jeszcze siatkarkami Energi Gedania: Marta Szczygielska i Monika Gorszyniecka .

 

Podczas turnieju dysponować będę dziewięcioma i… pół zawodniczkami. Te "pół" to Aleksandra Kruk. Kapitan drużyny po operacji kolana na razie może pomóc mam tylko w przyjęciu zagrywki i grze obronnej, bo przy atakach staramy się ją jeszcze oszczędzać. Marta powinna z nami zostać na stałe, a Monika sama poprosiła mnie, czy może z nami podjąć treningi. O jej przydatności do drużyny zadecydujemy nie wcześniej niż w październiku – dodaje gdański szkoleniowiec. W tym roku inauguracja rozgrywek ligowych w Polskiej Lidze Siatkówki jest wyznaczona dopiero na 2 grudnia. Tym samym w Gdańsku może dojść do niespodzianek, gdyż teoretycznie w najwyższej formie powinna być drużyna najniżej klasyfikowana w ligowej hierarchii. Piast Szczecin, tegoroczny spadkowicz z ekstraklasy, musi być w formie, bo ma rozgrywki I ligi za pasem. – Piast ma duże aspiracje w tym sezonie, ale my zamierzamy pokazać mu, że jednak istnieje różnica między PLK a I ligą. Zresztą w Gdańsku trzeba podjąć walkę z każdym. Nawet teoretycznie najsilniejsza w tej stawce Bydgoszcz może przegrywać, bo nie może skorzystać z kadrowiczek. Poznań to z kolei zespół, który cały czas jest klejony – ocenia trener Milewski.

 

Dodajmy, że kibicom przypomną się aż trzy siatkarki, które są wychowankami Gedanii, a w poprzednim sezonie walczyły z gdańską drużyną o awans do PLS. Marta Benderska reprezentuje obecnie barwy Piasta, a Karolina Wiśniewska i Justyna Ordak przeszły do poznańskich akademiczek.

 

Harmonogram Turniej o Puchar Prezesa Naftoportu


:

22.09 (piątek):16.00 AZS AWF Poznań - Fokus Bydgoszcz
19.00 Energa Gedania - Piast Szczecin

23.09 (sobota):11.00 Piast Szczecin - Fokus Bydgoszcz
13.00 Energa Gedania - AZS AWF Poznań

24.09 (niedziela):10.00 AZS AWF Poznań - Piast Szczecin
12.00 Energa Gedania - Fokus Bydgoszcz

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved