Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Mostostal wygrał w Jaworznie

Mostostal wygrał w Jaworznie

W środę w towarzyskim meczu w ramach obchodów 20-lecia istnienia klubu sportowego Energetyk, MCKiS Energetyk Jaworzno przegrał 1:3 z Mostostalem-Azoty Kędzierzyn-Koźle.

W pierwszych dwóch setach jaworznianie zagrali ospale, przegrywając oba sety kolejno do 18 oraz 21, wyróżniająca postacią po stronie „Energetyków” był powracający z ME Juniorów grający na rozegraniu Krzysztof Antosik, który niejednokrotnie gubił blok przeciwników.

Kolejna partia należała do zawodników Energetyka. Do zwycięstwa w tym secie jaworznian poprowadził kapitan Maciej Rzędzicki wraz z Michałem Skrzypińskim, który zastąpił na boisku Krzysztofa Szopę, wyróżniali się również środkowi bloku Paweł Pietryka i Kacper Bielicki. Set wygrany do 19 poprawił nastroje w obozie gospodarzy.

Przegrana partia podziałała mobilizująco na zespół z Kędzierzyna-Koźla. Podopieczni Andrzeja Kubackiego wygrali ostatniego seta do 22.

Po wygranych sparingach: z Akademikami w Częstochowie oraz z Jastrzębskim Węglem w Raciborzu – było to trzecie już zwycięstwo Mostostalu przed sezonem ligowym. W najbliższym czasie zespół rozegra sparing w Bogatyni oraz pod koniec września weźmie udział w turnieju w Zdzieszowicach.

MCKiS Energetyk Jaworzno – Mostostal-Azoty K.-Koźle 1:3 (18:25, 21:25, 25:19, 22:25)