Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Częstochowscy drugoligowcy przed sezonem

Częstochowscy drugoligowcy przed sezonem

Delic-Pol Norwid ściągnął kilku seniorów, którzy w przeszłości grali już w Częstochowie, i chce walczyć o awans do serii B. W Częstochowiance na razie nie mają tak ambitnych planów.

W weekend rozpoczynają zmagania II-ligowcy. Siatkarze Delic-Polu Norwida na początek zmierzą się w Opolu z AZS-em. – Naszym celem jest walka o pierwsze miejsce – zapowiada prezes Krzysztof Wachowiak.

Nie bez powodu klub ściągnął kilku doświadczonych zawodników. W nowym sezonie w Częstochowie będzie można zobaczyć Pawła Mazowskiego, Łukasza Szczepanika i Emila Żaka. Cała trójka to absolwenci „Norwida” i byli zawodnicy Delic-Polu. W zwycięstwach ma pomóc drużynie trener Stanisław Gościniak. „Stanley” przejął stanowisko po Adamie Kowalskim, który będzie pracował z juniorami.Siatkarki Częstochowianki w pierwszym meczu sezonu zmierzą się z jednym z faworytów ligi – Płomieniem Sosnowiec. W tym sezonie w drugoligowych rozgrywkach występować będzie dziesięć, a nie – jak miało to miejsce przed rokiem – osiem drużyn. Po rundzie zasadniczej czołowa szóstka walczyć będzie o awans do pierwszej ligi, cztery pozostałe drużyny – o utrzymanie w lidze. Planem minimum, jaki postawiono przed siatkarkami Domeksu AZS-u AJD Częstochowianki, jest zakwalifikowanie się do pierwszej szóstki.

O awansie w tym roku jeszcze nie myślimy, ale chcielibyśmy pokazać się z jak najlepszej strony – mówi trener Częstochowianki Paweł Kapica. – Mamy zespół, który jest mieszanką młodości i doświadczenia, na pewno silniejszy niż w ubiegłym sezonie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że faworytem ligi nie będziemy. Jest kilka drużyn, które poważnie się wzmocniły. Myślę tutaj chociażby o PLKS-ie Pszczyna czy też naszym najbliższym przeciwniku – Płomieniu Sosnowiec. Na pewno jednak łatwo skóry nie sprzedamy i liczę, że po pierwszej rundzie uda się nam zająć miejsca w przedziale 4-6.

W drużynie Domeksu kilka zmian. W kadrze jest pięć nowych zawodniczek. Działaczom AZS-u AJD udało się pozyskać m.in. znaną z występów w częstochowskim SPS-ie Beatę Fortunę.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved