Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Centrostal po obozie w Cetniewie

Centrostal po obozie w Cetniewie

Wczoraj z drugiego obozu przygotowawczego wróciły siatkarki Centrostalu/Focus Park Bydgoszcz. W Cetniewie zespół rozegrał trzy sparingi z Naftą/Gaz Piła i Stalą Bielsko-Biała, z których wygrał jeden.

Podopieczne Piotra Makowskiego dwukrotnie uległy Stali, a pokonały, pilanki.

Dwa pierwsze mecze przegraliśmy 1:3 i 2:3, a z Piłą wygraliśmy 3:2 – opowiada bydgoski szkoleniowiec. – Wynik są mniej istotne, najważniejsze, że pograliśmy z dobrymi rywalami i mogliśmy przetestować różne ustawienia i warianty gry. Ze Stalą nie grała Dominika Leśniewicz, która wyjechała na mecze „plażówki”. Z Piłą zagrała natomiast całe spotkanie na środku ataku Monika Naczk, bo Ola Liniarska wybiła palec.Zajęcia mieliśmy trzy razy dziennie, na siłowni, plaży i w hali. Nie graliśmy jednak na piasku, tylko trenowaliśmy wytrzymałość szybkościową wykorzystując odpowiednie do tego warunki. Zajęcia w hali były „tematyczne” ; zajmowaliśmy się między innymi współpracą bloku i obrony, techniką i taktyką gry. W niedzielę po dopołudniowym meczu z Bielskiem, dziewczyny miały wolną resztę dnia i mogły zająć się swoimi sprawami, albo po prostu odpocząć.

W weekend bydgoszczanki wezmą udział w turnieju w Gdańsku z udziałem Gedanii, IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań i Piastem Szczecin, na początku października pojadą na turniej do Bogatyni. W połowie miesiąca zagrają pierwszy turniej Pucharu Polski, gdzie ich rywalem będą Nafta, Gedania i AZS Pronar ZETO Białystok.

W Cetniewie z kadry Centrostalu zabrakło jedynie Iljany Goczewej, która dotrze do zespołu po turnieju eliminacyjnym Grand Prix w Warnie (26 września – 1 października) oraz Doroty Ściurki. Tą ostatnią trener Ireneusz Kłos powołał do 19-osobowej kadry na mistrzostwa świata, które w dniach 29 października – 17 listopada odbędą się w Japonii. Kadrowiczki przebywają obecnie na obozie w Szczyrku.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved