Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Walka siatkarek o przetrwanie

Walka siatkarek o przetrwanie

Tradycją są kłopoty tarnobrzeskich siatkarek przed drugoligową inauguracją rozgrywek. Meczem z MOSiR Mysłowice rozpoczną w sobotę nowy sezon siatkarki Siarki Tarnobrzeg. W zespole zaszły spore zmiany, a celem drużyny będzie utrzymanie się w tej klasie rozgrywkowej.

Niestety, podobnie jak w miniony sezonie, także w nadchodzących rozgrywkach kadra Siarki będzie bardzo szczupła, a status zespołu jest nadal amatorski. Być może, dlatego, w treningach bierze udział, pięć, sześć zawodniczek, a bywa, że jest ich jeszcze mniej.

W okresie przygotowawczym do sezonu tarnobrzeskie siatkarki rozegrały tylko dwa mecze kontrolne, wyrywając w nich z innym drugoligowcem, Ładą Biłgoraj 3:1 i 3:2. Niewiele brakowało, by nasze dziewczęta rozpoczynały sezon nie w drugiej, ale w trzeciej lidze. W minionym sezonie zostały zdegradowane, ale druga liga została powiększona i tarnobrzeżanki okazując się lepsze w dwumeczu ze Skarpą Toruń (3:0 i 0:3 – były lepsze małymi punktami) pozostały w drugiej lidze.Wydawało się, że ten dar losu zmobilizuje klubowych działaczy do zbudowania licznego i silnego zespołu. Nic jednak bardziej błędnego. W dużej mierze zespół istnieje dzięki finansowemu wsparciu Tarnobrzeskiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Siatkowej.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved