Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Stanisław Gościniak trenerem Delic-polu Częstochowa

Stanisław Gościniak trenerem Delic-polu Częstochowa

Stanisław Gościniak będzie w nadchodzącym sezonie trenerem II-ligowego Delic-polu Norwida. Na stanowisku zastąpił Adama Kowalskiego, który prowadził będzie drużynę juniorów.

Stanisław Gościniak zostanie najbardziej znanym i utytułowanym szkoleniowcem na II-ligowym szczeblu rozgrywek. Przez wiele lat pracował w częstochowskim AZS-ie. Ostatnio – w latach 2003/04 – prowadził reprezentację Polski seniorów. Na koncie ma 218 występów w kadrze biało-czerwonych, był uznawany za najlepszego rozgrywającego na świecie. Teraz zajmie się pracą z siatkarzami Delic-Polu Norwida.

Trener Gościniak zatrudniony jest u nas od 1 września – mówi prezes Delic-polu Norwida Krzysztof Wachowiak. – Myślę, że to postać tak znana, że grzechem by było, aby jej potencjału nie wykorzystać. Przed sezonem porobiliśmy trochę roszad trenerskich w naszym klubie. Uznaliśmy też, że przy pierwszej drużynie potrzebna jest świeża krew. Trener Kowalski będzie prowadził drużynę juniorów, ale będzie też jednocześnie koordynatorem wszystkich naszych drużyn. Do tej pory w II lidze grali nasi juniorzy, którzy byli przygotowywani pod mistrzostwa Polski w swojej kategorii. Teraz będą grać najlepsi. Ściągnęliśmy do klubu kilku seniorów, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w składzie znaleźli się też kadeci czy młodzicy, jeśli tylko swymi umiejętnościami na to zasłużą.Stanisław Gościniak, nowy trener Delic-polu: – Od kilku dni pracuję już w Norwidzie. Bardzo się cieszę, że ktoś mi złożył taką propozycję, bo zawsze bardzo ceniłem sobie pracę z młodzieżą. Czy miałem inne oferty? Po rozstaniu z tamtym zawodowym klubem pojechałem na urlop, a po powrocie zaproponowano mi pracę w Delic-Polu i ją przyjąłem. Tyle. Na razie nie mogę więcej powiedzieć o zespole czy naszych planach i celach, bo ma za sobą dopiero kilka treningów.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved