Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Energa Trefl Gdańsk w II rundzie

PP: Energa Trefl Gdańsk w II rundzie

Po dramatycznym spotkaniu siatkarze II-ligowej Energi Trefl Gdańsk pokonali Jokera Piła i awansowali do II rundy Pucharu Polski. W kolejnej rundzie siatkarze Trefla zagrają w sobotę z Olimpią Sulęcin.

Pierwszy set to całkowita dominacja gości, którym zadanie ułatwiło słabe przyjęcie i serwis Energi Trefla Gdańsk. W drugim secie gospodarze wyraźnie sie poprawili jednak przy stanie 23:23 sędzia nie uznał akcji Łukasza Kruka, który ratował piłkę po stronie przeciwników. Chwilę później arbiter ukarał Kruka żółtą kartką za dyskusję, punkt karny był w tym wypadku na wagę seta dla gości.

Podopieczni Rafała Prusa zdobyli pierwsze 3 punkty trzeciego seta i bez większych problemów wygrali swojego pierwszego seta. Kolejny set i tie break to niezwykła huśtawka emocji. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, a mecz zakończył się po czwartym meczbolu zwycięstwem Energi Trefla. W kolejnej rundzie zawodnicy z Trójmiasta zagrają z Olimpią Sulęcin. Mecz rozegrany zostanie już w najbliższą sobotę w hali MOSiR przy ul. Kołobrzeskiej w Gdańsku. Początek o godz. 18.

Energa Trefl Gdańsk – Joker Piła 3:2 (14:25, 23:25, 25:22, 26:24, 18:16)

Energa: Chwastyniak, Szczurowski, Iglewski, Kruk, Stancelewski, Hajbowicz, Poskrobko (l) oraz Głuszak, Świrydowicz, Wrzosek, Michna.