Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Gwardia sparowała z Białorusinkami

Gwardia sparowała z Białorusinkami

W Brzegu Dolnym siatkarki Gwardii Wrocław podejmowały w meczu sparingowym mistrza Białorusi KS Atlant Baranowicze. Spotkanie wygrali goście 3-2. Rewanż 26.09 odbędzie się w Środzie Śląskiej, ale tym razem zagrają również kadetki obu klubów.

Przebywająca od poniedziałku na obozie w Brzegu Dolnym żeńska drużyna Gwardii Wrocław rozegrała mecz sparingowy z mistrzem Białorusi. Mecz wygrali goście 3-2. Trener Rafał Błaszczyk spotkanie potraktował bardzo szkoleniowo dokonując w jego trakcie wielu zmian. Zespół KS Atlant Baranowicze zatrzymał się na Dolnym Śląsku w drodze na turniej w zachodniej Europie.

Szkoda, że nie udało nam się wygrać tego spotkania, nasze „nowe” zawodniczki zaprezentowały się dobrze. Zespół białoruski trochę nas przewyższał warunkami fizycznymi, a szczególnie wyróżniała się wśród gości, prawie dwumetrowa, atakująca. To był bardzo pożyteczny sparing, zobaczymy jak będzie w rewanżu – powiedział Rafał Błaszczyk, trener Gwardii.Gwardia Wrocław po raz pierwszy w sezonie zaprezentowała w „szóstce” nowe zawodniczki, Martę Haładyn i Danielę Rojkovą, które grały cały mecz. Na parkiecie pojawiła się również Paulina Gomułka wracająca już do pełni dyspozycji. Bardzo ciekawy był przebieg pierwszej partii, która zakończyła się rezultatem 33:31 dla wrocławianek. Po czterech setach był remis 2-2, a w decydującej odsłonie Białorusinki wygrały 17:15.

W Srodzie Ślaskiej 26.09 (wtorek) zaplanowano rewanż obu drużyn, tym razem także z udziałem zespołów kadetek. Mecz młodzieży przewidziano na godzinę 10.30, a po południu – godzina 16.00 – na parkiet wyjdą zespoły seniorskie.

Zespół z Baranowicz gościł w Polsce przed poprzednim sezonem, Białorusinki brały wtedy udział w Turnieju o Puchar prezydenta w Bielsku-Białej, wtedy drużyna zajęła czwarte, ostatnie miejsce. Sezon ligowy na Białorusi okazał się bardzo dobry dla Atlanta, bowiem to zespół z Baranowicz zdobył tytuł mistrza naszych wschodnich sąsiadów.

Gwardia Wrocław – Atlant Baranowicze 2-3 (33:31, 18:25,25:17, 22:25, 15:17)

Gwardia: Mroczkowska, Szkudlarek, Haładyn, Gomułka, Barańska, Rojkova, Jagiełło (L) oraz Kowalska, Kupisz, Krzos, Lubera, Koprowska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved