Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Sezon debiutantek, czyli Pałac II Bydgoszcz w II lidze

Sezon debiutantek, czyli Pałac II Bydgoszcz w II lidze

Bydgoszczanki po nieudanym starcie w I lidze chcą się zrehabilitować. Bez wątpienia zespół Pałacu II WSG jest faworytem do awansu. Jednak czy przebudowana drużyna jest w stanie osiągnąć swój wymarzony cel?

Bydgoszczanki trafiły do grupy 1 II ligi. Rywalkami zespołu z nad Brdy będą m.in. rezerwy Nafty Gaz Piła, Budowlani Toruń oraz AZS AWF II Poznań.

Mimo wielkiego sukcesu, jakim było wywalczenie Mistrzostwa Polski juniorek, zespołowi nie udało się utrzymać w I lidze. Ku wielkiej rozpaczy bydgoskich kibiców oraz samych siatkarek drużynę opuścił znakomity szkoleniowiec, Wojciech Lalek. „Ojciec” tego wielkiego osiągnięcia wraz w wygaśnięciem kontraktu przyniósł się do drużyny z Wielkopolski. Działacze AZS AWF Poznań pokładają w nim ogromne nadzieje na odbudowanie drużyny.Miejsce Wojciecha Lalka zajął nie mniej utalentowany Rafał Gąsior. Ostatnie dwa lata spędził w Pile, gdzie odnosił wielkie sukcesy z tamtajeszym zespołem juniorek. Do największego osiągnięcia zalicza triumf w Mistrzostwach Polski kadetek. Zespół Gąsiora osiągnął wyznaczony na poprzedni sezon cel. Mało tego, niespodzianką było zajęcie drugie miejsce w II lidze siatkówki kobiet. Trener ze smutkiem pożegnał Piłę, gdyż spędził tam same wspaniałe chwile. Życie jednak wyznaczyło mu kolejny cel. Awans do I ligi siatkówki kobiet z młodymi bydgoszczankami.

Na wymianie sternika drużyny z nad Brdy się nie skończyło. Zmiany, i to nie małe, nastąpiły także w kadrze bydgoskiego zespołu. Wiele zawodniczek postanowiło poszukać nowego pracodawcy. I tak do Centrostalu Focus Park włączone zostały Monika Naczk, Monika Weder, Justyna Łunkiewicz oraz Katarzyna Wysocka. Ponadto zatrudnienie w Poznańskim AZS-ie znalazła Joanna Frąckowiak. Michalina Liss trafiła do Winiar Kalisz. Z zespołem pozostały Olga Butt-Hussaim i Justyna Opoń. Do Belgii wyjechała Dominika Wojciechowska. Dlatego też sezon 2006/2007 będzie sezonem debiutantek. Do drużyny dołączyły utalentowane juniorki, które wraz z dwoma liderkami stoczą bój o I ligę.

Mecze kontrolne nie były udane dla Pałacu II. W toruńskim turnieju nie wygrały żadnego spotkania. Jak stwierdził sam trener, zawody nie były odzwierciedleniem formy zespołu. Zaznaczył, że turniej był doskonałą okazją do wypróbowania wielu wariantów ustawienia. Dodał także, że nie można było oczekiwać cudu, gdyż zespół trenował razem od miesiąca.

Czy zespół Rafała Gąsiora sprosta oczekiwaniom kibiców? Czy debiutantki są w stanie powalczyć o najwyższe laury? Na odpowiedzi należy poczekać do zakończenia sezonu.

Autor: Łukasz Górka

źródło: kspalac.5pl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved