Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Ryszard Kruk krytycznie o decyzjach PZPS

Ryszard Kruk krytycznie o decyzjach PZPS

Ryszard Kruk były trener męskiej reprezentacji nie szczędzi słów krytyki pod adresem Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Uważa, że błędy popełniono zarówno w zarządzaniu męską jak i kobiecą reprezentacją.

Kruk stwierdził, że niedopuszczalna jest sytuacja, w której zawodnikom nie wypłacane jest należne im stypendium. Takie sytuacje powodują jedynie niepotrzebne zamieszanie w kadrze.

Były trener nie rozumie też czym kierowały się władze PZPS przy wyborze nowego trenera reprezentacji kobiet. – Nowi trenerzy Ireneusz Kłos i Marian Kardas byli bardzo dobrymi zawodnikami, ale w pracy trenerskiej, szczególnie z kobietami, mają niewielkie doświadczenie – powiedział Ryszard Kruk. – Zostali rzuceni na Pacyfik, a nie wiadomo czy dobrze pływają w basenie. Ich doradca, czy nadzorca, Waldemar Wspaniały jest wielkim autorytetem w męskiej siatkówce, ale kiedy on pracował z siatkarkami?Według Kruka władze związku powinny pozwolić trenować Niemczykowi „Złotka” do mistrzostw świata w Japonii. – Słyszę teraz o możliwości powrotu trenera Niemczyka. To w jakiej sytuacji stawia się Ireneusza Kłosa?

Jak sugeruje Kruk szefowie PZPS chcieli, aby Niemczyk zmienił swoje zachowanie i stał się bardziej uległy wobec władz. Zapomnieli, że nigdy nie był i nie będzie on takim typem człowieka. – To tak jakby kiedyś wydać polecenie Jurkowi Wagnerowi, żeby pobiegł na drugie piętro i kazać się spowiadać – mówi Kruk.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved