Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Pronar-Zeto w silnej grupie

Pronar-Zeto w silnej grupie

Białostoccy kibice na wielką siatkówkę, nie będą czekać do grudniowej inauguracji ligi. Już w październiku albo w listopadzie, w stolicy Podlasia rozegrany zostanie turniej fazy grupowej Pucharu Polski.

Pronar-Zeto-AZS, z racji przejęcia miejsca w ekstraklasie, nie musi przebijać się przez eliminacje. Automatycznie zakwalifikowany został do fazy grupowej pucharu. A tu trafił na znakomite towarzystwo. Rywalkami naszych pań będą siatkarki wicemistrza Polski, Nafty Piła, a także czwartej drużyny ostatniego sezonu, Centrostalu Bydgoszcz. Stawkę uzupełnia beniaminek – Energa Gedania Gdańsk. Każdy z zespołów będzie gospodarzem jednego turnieju. Dwa zaplanowano na październik (pierwszy 13-15.10), dwa na listopad (ostatni 17-19.11).

Związek jeszcze nie określił gospodarzy poszczególnych turniejów. My wolelibyśmy gościć przeciwników w listopadzie – mówi menadżer Pronaru-Zeto Wojciech Piotrowski. – Jesteśmy w trakcie rozmów z dyrekcją Szkoły Podstawowej nr 50. Ma najlepszą salę w mieście, a my chcielibyśmy ją dostosować w ten sposób, by mogło tam się znaleźć 800-900 miejsc siedzących. Na razie nie podpisaliśmy żadnych umów, ale wierzę, że wszystko pójdzie w dobrym kierunku.Grupa I, w której znalazł się Pronar-Zeto, z trzech utworzonych wydaje się najbardziej wyrównana i najmocniejsza. Co prawda w grupie II są silne Muszynianka Muszyna i Aluprof Bielsko-Biała, ale mają słabych rywali.

Natomiast już w najbliższy czwartek zobaczymy nasze siatkarki w towarzyskim spotkaniu z pierwszoligowym, męskim zespołem Pronaru Hajnówka. Zainteresowanych niecodzienną konfrontacją drużyn tego samego sponsora zapraszamy do hali Akademii Medycznej na godzinę 16.30. W lidze pierwszy mecz Pronar-Zeto-AZS zagra z pucharowym rywalem, Centrostalem. Spotkanie odbędzie się 2 grudnia w Białymstoku.

Wczoraj siatkarską informacją dnia było powołanie przez trenera Ireneusza Kłosa Małgorzaty Glinki do reprezentacji na mistrzostwa świata (trwają negocjacje PZPS-u z Glinką w sprawie jej powrotu). Dla nas najważniejsze, że w składzie znalazły się dwie zawodniczki Pronaru-Zeto: Sylwia Pycia i Marta Pluta. Zabrakło Magdy Saad, która na razie przechodzi badania kontuzjowanego barku.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski, Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved