Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikolaj Ivanov dołączył do drużyny

Nikolaj Ivanov dołączył do drużyny

W dniu dzisiejszym do drużyny Jastrzębskiego Węgla dołączył bułgarski rozgrywający Nikolaj Ivanov. Zawodnik miał problemy z otrzymaniem polskiej wizy, jednak udało się je przezwyciężyć.

Nikolaj Ivanov to wieloletni kapitan reprezentacji Bułgarii, z którą wielokrotnie uczestniczył w mistrzostwach świata, Europy, Lidze Światowej.

Zawodnik zapytany o powody przejścia do zespołu wicemistrza Polski odpowiedziaŁ: Oczywiście miało znaczenie, że Plamen i Ivo tu grali, oni mnie poinformowali o tym jak tu jest. Po drugie klub ma ambicje aby grać dobrze, ma na swoim koncie osiągnięcia jako Mistrz i v-ce Mistrz Polski. To są plusy, który mnie przyciągnęły do klubu.Ivanov przyznał, że Polska nie jest dla niego nowym krajem. – W Polsce już byłem z Reprezentacją Bułgarii i to w różnych miastach, znam ten kraj, więc nic szczególnie mnie nie zdziwiło ani nie zaskoczyło. W Jastrzębiu jestem po raz pierwszy i mogę powiedzieć, że organizacja w klubie jest na wysokim poziomie i to we wszystkich dziedzinach. Klub Jastrzębski Węgiel mogę porównać do klubu Arcelik, z którym trzykrotnie zdobyliśmy tytuł Mistrza Turcji. Obydwa kluby dążą do zwycięstwa i do sukcesu, są podobne pod względem ambicji, woli walki, kadry zawodniczej, organizacji i stabilności finansowej.

Nikolaj Ivanov urodził się 14.06.1972r.

W swojej karierze występował w:

CSKA Sofia (1989-96) Bułgaria

Playa Catania (1996-97) Włochy

Arcelik (1997-03) Turcja

Nieftianik Baszkortoctrana Ufa (2003-06) Rosja

Czterokrotny mistrz Bułgarii

Trzykrotny mistrz Turcji

Pięciokrotny zdobywca Pucharu Bułgarii

Zdobywca Pucharu Turcji

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved