Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Mirosław Przedpełski: Czekamy na decyzję Glinki

Mirosław Przedpełski: Czekamy na decyzję Glinki

- Małgorzata Glinka jest tak doświadczoną zawodniczką, która o reprezentacji wie wszystko, że trudno namawiać ją do powrotu. Dostała powołanie, informacja do klubu została przekazana i Glinka jest na liście zawodniczek zgłoszonych do mistrzostw świata.

Czekamy na decyzję zawodniczki – powiedział w wywiadzie dla TVP3 prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Przedpełski.

Mirosław Przedpełski był w Kędzierzynie-Koźle, gdzie w zeszłym tygodniu reprezentacja przygotowywała się do kwalifikacji do Grand Prix 2007, na które siatkarki wylatują już w najbliższą niedzielę. Atmosfera w reprezentacji jest znakomita, jak podkreśla prezes PZPS. – Atmosfera w kadrze jest bardzo dobra. Widać wolę walki, dziewczyny trenują bardzo ciężko, zawzięcie. Uważam, że jest w porządku.Z trenerem Niemczykiem rozmawialiśmy o wielu możliwościach współpracy, m.in o młodzieżowym programie wyszukiwania najlepszych zawodniczek czy programie szkolenia trenerów. Brak dobrych trenerów jest największą bolączką polskiej siatkówki, trzeba ich szkolić, a Andrzej Niemczyk mógłby być znakomitym fachowcem w tym kierunku – powiedział Mirosław Przedpełski. – W Polskim Związku Piłki Siatkowej trener Niemczyk na pewno nie ma wrogów. Wszyscy stanęliśmy za nim murem, naprawdę chcemy mu pomóc w trudnej sytuacji.

Przede wszystkim trener Niemczyk musi wyzdrowieć – to jest podstawowa sprawa. Sami widzieliśmy końcówkę tego, co się działo w Chinach. Ja kładę to na karby stanu zdrowia trenera, stresów i sytuacji, która tam powstała. W tej chwili kadrę prowadzi trener Ireneusz Kłos. Czekamy na opinię lekarzy, czy Andrzej Niemczyk może działać dalej. To jest tak zasłużony człowiek dla polskiej siatkówki, że nie wyobrażam sobie pracy nad sukcesami reprezentacji bez niego – zakończył Mirosław Przedpełski.

źródło: reprezentacja.net, TVP

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved