Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kenijki przed mistrzostwami świata

Kenijki przed mistrzostwami świata

Japoński trener reprezentacji Kenii, Sadatoshi Sugawara planuje jak pokonać Kostarykę i Tajwan w rozgrywkach drużynowych po to, żeby podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Japonii po raz pierwszy przejść do kolejnego etapu rozgrywek.

Podczas treningów w Karura (Nairobia) Sugawara powiedział, że jego głównym celem będzie pokonanie wszystkich zespołów z grupy A, w której obok Polski są drużyny z Japonii i Korei.

Przeanalizowałem nagrania wideo zespołów z grupy, w której będziemy rywalizować, jestem przekonany, że Kenia może zdecydowanie pokonać Kostarykę i Tajwan. Po awansie do drugiej rundy przygotujemy taktykę na pozostałych przeciwników.Sugawara dodał, że Polska jest jedyną z drużyn w grupie, które jest gotowy pokonać.

Obecnie na obozie przebywa 14 zawodniczek, w przyszłym tygodniu odpadną dwie i tak wyłoni się finałowa 12, która pojedzie na Mistrzostwa Świata do Japonii– powiedział trener.

W tej chwili kwestia dotycząca pozycji, na których grać będą zawodniczki jest otwarta. Nie jest wcale oczywiste, na której pozycji będzie grać każda z siatkarek, trener wie jakie mają możliwości, na jakiej pozycji dziewczyny czują się najlepiej.

Uważam, że te dziewczyny moga grac przeciwko najsilniejszym drużynom. – powiedział Sugawara.

Dorcas Ndasaba, który był członkiem zespołu na Olimpiadzie Sydney 2000 i Atenach w 2004 roku powiedział , że treningi były ciężkie. Każda z 14 zawodniczek obecnych na obozie jest zdeterminowana , żeby zająć miejsce w ostatecznej 12. Ostateczny skład zostanie ogłoszony zaraz przed wyjazdem do Japonii, gdzie zawodniczki będą ciężko trenować.

Kapitan zespołu Lucy Chege powiedziała, że najważniejsze jest to, żeby skupić się na przygotowaniach a doświadczenie trenera pomoże wyłonić finałową 12.

Uczestniczkami obozu są: Janet Wanja (rozgrywająca), Dorcas Ndasaba (skrzydłowa), Edna Rotich (środkowa), Judith Tarus (libero), Jane Waw (rozgrywajaca), Diana Khisa (środkowa), Lydia Maiyo (skrzydłowa), Leonidas Kamende (środkowa), Mildred Odwako (libero), Jackline Barasa (środkowa), Catherine Wanjiru (skrzydłowa), Lucy Chege (skrzydłowa), Doris Palanga (skrzydłowa), Brackcides Agala (środkowa);

TRENERZY: Sadatoshi Sugawara, David Lung’aho, Paul Bitok.

źródło: fivb.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved