Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kamila Frątczak w Isernii

Kamila Frątczak w Isernii

Kamila Frątczak zdecydowała się na podpisanie kontraktu z zespołem włoskiej Serie A2 – Europea 92 Isernia, rozwiewając tym samym niepewność kibiców i dementując pogłoski informujące o jej powrocie do Ligi Siatkówki Kobiet.

Zawodniczka reprezentacji polskiej dochodzi do siebie nadal po kontuzji mięśni brzucha odniesionej w trakcie jednego z treningów w Bydgoszczy, ale została powołana do kadry na Mistrzostwa Świata w Japonii i mimo, iż w Warnie jeszcze nie zagra, to trenerzy wiążą z jej powrotem na parkiet spore nadzieje.W poniedziałek włoski klub poinformował o pozyskaniu zawodniczki polskiej, która w ubiegłym sezonie zasiliła szeregi beniaminka włoskiej Serie A – TERRA SARDA Tortoli. Niestety, odnawiająca się kontuzja nie pozwoliła jej na grę na maksymalnym poziomie, ale w końcówce sezonu była jedną z wyróżniających się zawodniczek w swojej ekipie. Po spadku do SERIE A2 i problemach ekipy z Tortoli, Kamila Frątczak długo trzymała w niepewności kibiców i zdementowała pogłoski o jej przejściu między innymi do AZS Pronaru Białystok.

Nowa ekipa Kamili Frątczak w ubiegłym sezonie uplasowała się na ósmej pozycji w Serie A2, ale w tym sezonie również zapowiada walkę o wysokie cele. Zespół znany jest przede wszystkim z tego, że przed sezonem pozyskuje jedną zawodniczkę z „najwyższej półki” (w ubiegłym sezonie była to reprezentantka Bułgarii – Vania Sokolova – przyp. red.). Tak właśnie postrzegana jest w tym zespole Kamila, o której mówi się „ la nuova mano armata” i wiąże się z nią wiele sportowych oczekiwań. Sama zawodniczka również jest bardzo zadowolona z podjętej decyzji, bowiem jak wynika z jej rozmowy telefonicznej z klubem, powiedziała:

Jestem bardzo zadowolona ze swojej decyzji, bowiem ISERNIA to wartościowy klub posiadający w swym składzie dobre zawodniczki. W Modenie zagrałam tylko dwie kolejki, w Tortoli trochę więcej, ale mam nadzieje, że tutaj będę mogła pokazać swoje pełne możliwości. Obecnie na zgrupowaniu kadry wchodzę w cykl treningowy, zmienił się trener, a my chcemy z dziewczynami powrócić do gry na wysokim poziomie.

Miejmy nadzieje, że nadchodzący sezon będzie udany dla naszej reprezentantki i jej gra w Serie A2 zaowocuje awansem do najwyższej klasy rozgrywkowej. Łatwo jednak nie będzie.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved