Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Glinka wraca do kadry

Glinka wraca do kadry

Małgorzata Glinka, która niedawno zrezygnowała z gry w reprezentacji, znalazła się w kadrze na listopadowe mistrzostwa świata w Japonii. Według nieoficjalnych informacji na 80 proc. ma przyjąć powołanie.

Wczoraj nowy selekcjoner Złotek Ireneusz Kłos podał kadrę na zbliżający się mundial. Największym zaskoczeniem była obecność Glinki, która przed kilkoma tygodniami, po konflikcie z trenerem Andrzejem Niemczykiem, zrezygnowała z gry w reprezentacji.

Powołałem Gośkę, ale szczegóły uzgadniał z nią wiceprezes związku i koordynator naszej reprezentacji Waldemar Wspaniały – mówi Kłos.Żadnych pytań! – powiedział Wspaniały.

Kiedy rozmawiał Pan…

Chyba coś powiedziałem. Ani to pytanie, ani żadne inne.

Bardziej rozmowny był Kłos: – Rozmawiałem z nią kilka razy. Powiedziała mi, że do kadry nie wróci, że chce odpocząć od tego, co wydarzyło się z trenerem Niemczykiem. Rozumiem ją. Ale powiedziałem: „Gocha, tylko nigdy nie mów nigdy, wiesz, jak jesteś potrzebna drużynie, ja widzę cię w reprezentacji”. Oczywiście Gośka nie poleci z nami na kwalifikacje Grand Prix w Warnie, bo wylatujemy już 24 września. Ale czekam na nią na zgrupowaniu w Kędzierzynie 5 października. To będzie ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata, mam nadzieję, że już z Gośką.

Glinka przebywa teraz w Hiszpanii (w przyszłym sezonie będzie grała w Gruppo Murcia). Z Polski rozmawia tylko z niektórymi koleżankami z kadry i ze Wspaniałym. Niektórzy pracownicy związku twierdzą, że Glinka zgodziła się jechać do Japonii. – Na 80 proc. wraca, ale to delikatna sprawa, lepiej nic więcej nie mówić – twierdzi jeden z nich.

Andrzej Niemczyk nie jest zaskoczony powrotem Glinki. – Dla mnie to żadna sensacja – mówi trener, z którym Złotka dwa razy wywalczyły mistrzostwo Europy. – Jeszcze raz powtórzę, że nie wyrzucałem Gośki z reprezentacji, tylko nie wziąłem jej do kadry na jeden z meczów Grand Prix. Gośka była w składzie na Japonię i tylko od niej zależy, czy tam pojedzie.

Kadra na mundial w Japonii

Anna Podolec, Izabela Bełcik, Katarzyna Skorupa, Kamila Frątczak, Mariola Zenik, Paulina Maj, Agata Mróz, Aleksandra Przybysz, Marta Pluta, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Sylwia Pycia, Joanna Mirek, Milena Rosner, Natalia Bamber, Maria Liktoras, Małgorzata Glinka-Mogentale, Dorota Ściurka, Anna Barańska i Izabela Żebrowska.

Komentarz: Gdzie pan Waldek ma kibiców

Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości, kto jest szarą eminencją polskiej siatkówki, odpowiadam: Waldemar Wspaniały. Kiedy dzwoniłem wczoraj do działaczy PZPS z pytaniem o Małgorzatę Glinkę, każdy z nich drżącym głosem odpowiadał: tym zajmuje się Waldek, a jego lepiej nie pytać, bo się wścieknie. Zapytałem, tym bardziej że nie chodzi o debiutanta, tylko o Małgorzatę Glinkę. Nie chodzi o byle zespół, tylko o reprezentację siatkarek, która zagra na mistrzostwach świata. Pan Waldek – tak jak ostrzegali mnie jego współpracownicy – się wściekł. Tonem nieznoszącym sprzeciwu zabronił zadawania jakichkolwiek pytań, mimo że dla siatkarskich kibiców udział Glinki w mundialu to sprawa najwyższej wagi.

Panu Waldkowi, który zachował się tak nie pierwszy raz, gratuluję niezłomności w lekceważeniu kibiców. A te wszystkie zapewnienia, które usłyszałem podczas ostatniego zjazdu PZPS, jak przejrzyste i otwarte stały się władze polskiej siatkówki, możecie, Panowie, włożyć między bajki.

Autor tekstu: Przemysław Iwańczyk – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved