Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarki trenują w Szczyrku

Siatkarki trenują w Szczyrku

Polskie siatkarki już są w Szczyrku, dokąd przyjechały z Kędzierzyna-Koźla. - Pierwszy tydzień zgrupowania poświęciliśmy na odbudowę siły i wytrzymałości - powiedział trener Kłos. - Mecze w Grand Prix pokazały, że w piątych setach nie było najlepiej z tymi elementami.

Jak podkreślił trener Kłos w Szczyrku będzie głównie szlifowanie taktyki i techniki w ujęciu indywidualnym i zbiorowym. – Wszystko robimy pod kątem turnieju kwalifikacyjnego w Warnie – powiedział trener reprezentacji. – Naszym celem jest wygranie grupy i wywalczenie z marszu awansu już po pierwszej części rozgrywek. Zawody odbędą się Warnie od 26 września do 1 października.

Polska spotka się w grupie kolejno – z Holandią, Azerbejdżanem i Bułgarią. W drugiej znalazły się zespoły Włoch, Rosji, Turcji oraz Serbii i Czarnogóry. Zwycięzcy awansują do finału i będą już mieć zapewnione kwalifikacje do World Grand Prix’2007. Drużyny z miejsce 2-3. spotkają się w półfinałach „na krzyż” i ich zwycięzcy zagrają o trzecie, ostatnie premiowane awansem miejsce.Z tych rywalek najlepiej jest znany Azerbejdżan, z którym Polska wygrała w Grand Prix 3:2. Pierwszy rywal Holandia pokonała ostatnio w meczach kontrolnych Serbię i Czarnogórę. Siła Bułgarii opierała się w ostatnich latach na grze Antoniny Zetowej. – Na pewno pole do popisu będzie miał nasz blok – powiedział trener Kłos. – Wiemy jak ważne czekają nas zawody, chodzi o możliwość gry za rok ze światową czołówką i walka o punkty do międzynarodowego rankingu. Ze składu widać, że będą to małe mistrzostwa Europy. Postaramy się je wygrać choć w naszym zespole zabraknie najlepszej zawodniczki z Zagrzebia Doroty Świeniewicz. Do Warny polskie siatkarki odlecą 24 września.

W Szczyrku do kadry dołączą Izabela Żebrowska i Anna Barańska, które ze swoim zespołem Winiarami Kalisz wygrały w Krakowie turniej.

Krótką przepustkę na prezentację do swego klubu otrzymała Agata Mróz. – Hiszpanie po prostu postawili ją pod ścianą. Zagrozili, że jak nie stawi się to zerwą kontrakt. Trzeba na przyszłość zabezpieczyć się przed takimi niespodziankami – powiedział trener Kłos.

W Warnie nie zagra Małgorzata Glinka. – Wierzę, że uda mi się ją namówić do gry w mistrzostwach świata w Japonii – powiedział Ireneusz Kłos.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved