Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Zdecydowane zwycięstwo Pronaru w Bielsku

PP: Zdecydowane zwycięstwo Pronaru w Bielsku

Znakomicie rozpoczął pracę trenera Pronaru Hajnówka Adam Aleksandrowicz. Pierwszy oficjalny mecz pod jego wodzą „Traktory” rozgrywały w I rundzie Pucharu Polski.

W Bielsku-Białej hajnowscy siatkarze zmiażdżyli rywala z I ligi, BBTS odnosząc łatwe zwycięstwo w trzech setach.

Nie można się zachwycać, bo BBTS grał cały mecz jedną szóstką. Do tej pory nie załatwili bowiem wszystkich formalności z pozyskaniem zawodników – mówi Adam Aleksandrowicz. – Niemniej bardzo cieszę się, że mój debiut wypadł tak pomyślnie.

Hajnowianie nawet na moment nie oddali inicjatywy gospodarzom. Przypomnijmy, że to właśnie w Bielsku, 7 października, Pronar zacznie pierwszoligowy sezon.

Dobrze zagraliśmy w przyjęciu, choć możemy jeszcze lepiej. Nie można mieć zastrzeżeń do ataku. Wyróżnili się Konrad Woroniecki i Maciej Alancewicz. Pierwszy bardzo dobrze rozgrywał i popisywał się dobrym serwisem. Natomiast Maciek dokładnie przyjmował i praktycznie nie mylił się w ataku – powiedział Aleksandrowicz. Sam trener nie pojawił się na boisku, bo, jak stwierdził, „nie chciał przeszkadzać” dobrze spisującemu się zespołowi.

Jedyne rozluźnienie nastąpiło w ostatnim fragmencie meczu. Pronar prowadził 2:0 w setach, a po zagrywkach Woronieckiego 7:1 w trzeciej partii. Gospodarze zdołali nawiązać walkę, ale ostatecznie ulegli do 22.

W II rundzie Pronar podejmie Avią Świdnik. Na razie nie ma jeszcze ustalonego terminu meczu. Za tydzień oba zespoły uczestniczą w turniejach.

BBTS Bielsko-Biała – Pronar Hajnówka 0:3 (15:25, 17:25, 22:25)