Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Porozumienie AZS Politechniki Krakowskiej z Cracovią SSA

Porozumienie AZS Politechniki Krakowskiej z Cracovią SSA

W miniony piątek AZS Politechniki Krakowskiej podpisał na okres jednego roku porozumienie o współpracy z MKS Cracovia SSA. Zespół akademikówna mocy porozumienia będzie występował w tegorocznych rozgrywkach pod nazwą AZS Cracovia Politechnika Krakowska

AZS Politechnikę Krakowską reprezentował Rektor Politechniki Krakowskiej prof. Józef Gawlik w obecności Prorektora Politechniki Krakowskiej prof. Rafała Paleja oraz Dyrektora CSIR Politechniki Krakowskiej Zbigniewa Kucii, natomiast ze strony MKS Cracovia SSA porozumienie podpisali – Prezes MKS Cracovia SSA prof. Janusz Filipiak oraz członek zarządu MKS Cracovia SSA mec. Rafał Wysocki.

Kluby zawarły porozumienie w zakresie promowania sportu wyczynowego poprzez udział w sezonie 2006/2007 w rozgrywkach:– III ligi siatkówki mężczyzn zespołu: AZS CRACOVIA POLITECHNIKA KRAKOWSKA,

– III ligi koszykówki mężczyzn zespołu: AZS CRACOVIA POLITECHNIKA KRAKOWSKA,

Wszystkie mecze będą odbywać się w hali sportowej Politechniki Krakowskiej przy ul. Kamiennej 17, a ww. zespoły będą mogły występować w barwach klubowych Cracovii. Obie strony będą współpracowały również w zakresie sportu masowego realizując porozumienie w zakresie organizacji wspólnych imprez sportowych,

turniejów dla uczelni, firm i instytucji.

Porozumienie zawarte w dniu dzisiejszym stawia przed AZS Politechniki Krakowskiej pełną stabilizację organizacyjno-finansową w zaczynającym się III ligowym siatkarskim sezonie.

Dzisiejsze wydarzenie jest pierwszym tego rodzaju porozumieniem zawartym w ponad 60 letniej historii uczelni, a fakt zawarcia go z najstarszym w Polsce klubem – MKS Cracovia SSA – jest jak najbardziej wymownym potwierdzeniem chęci, władz krakowskiej Politechniki promowania uczelni poprzez sport.

W miniony weekend rozpoczęli rozgrywki na małopolskich parkietach siatkarze i siatkarki III ligi. Zespół akademików, który na mocy porozumienia o współpracy z MKS Cracovia SAA będzie występował w tegorocznych rozgrywkach pod nazwą AZS Cracovia Politechnika Krakowska, w pierwszej kolejce nowego sezonu będzie pauzował (ze względu na udział w rozgrywkach 11 zespołów po wycofaniu się zespołu Janiny Libiąż).

W zespole prowadzonym przez Adama Fika doszło do wielu roszad personalnych. Z zespołem pożegnał się Paweł Orzeł, który powrócił na Bulwarową wzmacniając beniaminka III ligi nowohucką Wandę. Z zespołem nie wznowili treningów Szczepan Baczyński, Piotr Książek, Maciej Mościński oraz Kamil Ślusarczyk. Przez okres maj – sierpień trener Adam Fik dokonał przeglądu ponad 40 zawodników, którzy mogliby stanowić istotne wzmocnienie dla zespołu ubiegłorocznego mistrza małopolskiej III ligi.

W teamie krakowskich akademików w sezonie 2006/2007 pozostali i będą reprezentować zespół AZS Cracovia Politechnika Krakowska:

Krystian Bławat (rozgrywający),

Marcin Kalbarczyk (atakujący),

Mariusz Kieć (przyjmujący),

Grzegorz Wasilewski (środkowy),

Witold Winiarczyk (środkowy),

Daniel Woźniak (libero),

Marcin Wyrzykowski (przyjmujący).

W nadchodzącym sezonie zobaczymy ponadto na parkiecie przy Kamiennej 5 nowych zawodników, którzy powinni nadać zespołowi akademików nową, lepszą jakość i zapewnić upragniony awans do siatkarskiej II ligi.

Marcin Chodakowski 19 lat – 191 cm, przyjmujący, wychowanek KS Jastrzębie Borynia,

Marcin Laskowski 24 lata – 198 cm środkowy, w poprzednim sezonie zawodnik II ligowego SPS Zduńska Wola, który przyczynił się do awansu zduńszczan do I ligi. Wychowanek UMKS Ostrovia Ostrowiec Świętokrzyski, zawodnik Resovii Rzeszów, SMS Rzeszów, SMS Spała, Czarnych Rząśnia i wspomnianego SPS Zduńska Wola, mający za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Polski.

Mateusz Paluch 19 lat – 185 cm rozgrywający, wychowanek MKS MOSiR Jasło,

Piotr Piotrowski 20 lat – 204 cm środkowy, wychowanek SPS Zduńska Wola,

Łukasz Stanisławski 22 lat – 192 cm atakujący/przyjmujący, wychowanek SPS Zduńska Wola.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved