Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gwardia zwyciężyła w Memoriale Zdzisława Kiczyńskiego

Gwardia zwyciężyła w Memoriale Zdzisława Kiczyńskiego

W sobote rozpoczął się w Nysie Memoriał Zdzisława Kiczyńskiego. W zawodach uczestniczyły cztery zespóły: miejscowy AZS, Gwardia Wrocław, Energetyk Jaworzno oraz VK Presov. Po dwóch dniach zmagań najlepsi okazali się "gwardziści" odnosząc komplet zwycięstw.

Sobota, 16.09.2006

W pierwszym spotkaniu gospodarze turnieju grali z zespołem PLS – Gwardią Wrocław. Pierwszy set należał do gości, natomiast dwa kolejne to już wygrana AZS-u. Czwarty set był najbardziej emocjonujący i niestety dla gospodarzy zakończył się wygraną podopiecznych Jacka Grabowskiego, zatem o wszystkim decydował tie-break.

W piątym secie wszystko szło w dobrym kierunku do stanu 7:6 dla Nysy, niestety w tym momencie na hali zgasło światło, blisko 15 minutowa przerwa w grze spowodowała rozluźnienie w szeregach gospodarzy, którzy nie potrafili wystarczająco skoncentrować się na pojedynku i w konsekwencji przegrali 15:10.

W ekipie gospodarzy na wyróżnienie zasługują Arek Olejniczak i Matrin Vlk. Dobrze rozgrywał powracający po kontuzji Peter Turiansky, oraz wychowanek Nysy – Damian Grabolus, który debiutuje w seniorskiej siatkówce. Niestety kibice w Nysie nie mogli zobaczyć pozyskanego przed sezonem Pawła Szabelskiego oraz leczącego kontuzję Daniela Wilka (red. trzy tygodnie przerwy).

AZS Nysa wystąpił w składzie: Olejniczak, Vlk, Kryś – libero, Nowak, Grabolus, Turiansky, Kozioł

W drugim spotkaniu Energetyk Jaworzno ograł w czterech setach słowacki zespół Presov.

AZS PWSZ Nysa – Gwardia Wrocław 2:3

(20:25, 25:20, 25:22, 29:31, 10:15)

Energetyk Jaworzno – VK Presov 3:1

(25:23, 27:25, 19:25, 25:18)

W sobotnie popołudnie na parkiet w Nysie wyszły ekipy Gwardii Wrocław i Energetyka Jaworzno. Zespół z Dolnego Śląska był bardziej umotywowaną ekipą, pokazał się także z lepszej strony pod względem kondycyjnym niż jaworzanie i zasłużenie wygrał 3:1.

Drugie spotkanie sesji popołudniowej to pojedynek AZS PWSZ Nysa ze słowackim Presovem. Nysanie zagrali dobre zawody, grali poprawnie. Ekipę z Nysy można pochwalić za dobre przyjęcie oraz mocną zagrywkę, która sprawiała sporo kłopotów przeciwnikom.

Przed nyską publicznością zadebiutował Adam Kurian i trzeba przyznać, iż był to udany debiut – mocna zagrywka, dobre przyjęcie i skuteczny atak to elementy, które w wykonaniu tego zawodnika mogli podziwiać kibice. W seniorskiej siatkówce zadebiutowali także wychowankowie AZS-u Michał Nalborski, Paweł Michocki oraz Bartosz Dzikowicz. Ten ostatni z całej trójki wypadł najlepiej, a dobrą zagrywką pokazał, iż mimo młodego wieku nie ma większej tremy przed starszymi przeciwnikami.

Gwardia Wrocław – Energetyk Jaworzno 3:1

(25:22, 25:18, 23:25, 25:18)

AZS PWSZ Nysa – VK Presov 3:0

(25:19, 25:20, 25:22)

Niedziela, 17.09.2006

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Gwardia wygrała bezproblemowo w trzech setach ze słowacką ekipą z Presova.

W drugim pojedynku AZS Nysa zmierzył się z Energetykiem Jaworzno. Znając poranny wynik obie ekipy wiedziały, że grają o drugą lokatę w turnieju. AZS rozpoczął spotkanie w składzie: Turiansky, Nowak, Vlk, Olejniczak, Kozioł, Grabolus, Kryś – libero. Na zmiany wchodził Dzikowicz, oraz Kurian. Pierwszy był wyrównany do stanu 9:10, później cztero-, pięciopunktową przewagę uzyskał Energetyk. Akademicy poderwali się jeszcze w samej końcówce seta i zniwelowali przewagę do jednego punktu. Niestety dla nyskich kibiców końcówka należała do podopiecznych Zbigniewa Błaszczaka.

Przegrana partia podziałała mobilizująco na zespół prowadzony przez Romana Palacza, AZS wygrał trzy kolejne odsłony i tym samym zajął drugie miejsce w turnieju rozgrywanym na własnym obiekcie.

W przekroju całego turnieju dobrze w odbiorze zaprezentowali się Arek Olejniczak, oraz libero Marcin Kryś, natomiast najlepszym zawodnikiem nyskiej ekipy został atakujący Marcin Kozioł, który po turnieju odebrał nagrodę indywidualną – rower górski.

Gwardia Wrocław – VK Presov 3:0

AZS PWSZ Nysa – Energetyk Jaworzno 3:1