Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Winiary Kalisz ze „Srebrną Siatką Wisły”

Winiary Kalisz ze „Srebrną Siatką Wisły”

fot. archiwum

Tegoroczną edycję turnieju „O Srebrną Siatkę Wisły” wygrały Winiary Kalisz. Za nimi uplasowały się zespoły Muszynianki-Fakro Muszyna oraz Wisły Enion Kraków, która w drugim dniu turnieju wygrała obydwa spotkania. W stosunku 2:1 pokonała triumfatora zawodów, a także zespół Piasta Szczecin, który zajął 4. lokatę w turnieju.

Drugi dzień turnieju rozpoczęło spotkanie pomiędzy Skrą Bełchatów a Piastem Szczecin. Lepsza okazała się drużyna ze Szczecina wygrywając 2:1. W drugim spotkaniu dnia Wiślaczki zmierzyły się z Winiarami Kalisz. Po bardzo dobrym meczu wygrały w stosunku 2:1. W następnym spotkaniu Muszynianka pokonała Skrę, a w przed ostatnim meczu turnieju Wiślaczki wygrały pewnie z Piastem Szczecin. Na koniec pozostało spotkanie, w którym zmierzyły się zespoły Muszynianki-Fakro Muszyna i Winiar Kalisz. Lepszy okazały się Kaliszanki. Wygrały 2:1.

 

Po turnieju odbyła się dekoracja drużyn oraz najlepszych zawodniczek. Z pośród zawodniczek Muszynianki wyróżniona została Dorota Pykosz , w drużynie z Kalisza Eleonora Dzikiewicz , w Piaście Marta Szymańska , natomiast w zespole Wisły Enion Paulina Olszewska . Wśród wyróżnionych znalazły się Wiślaczki. Nagroda dla najlepszej rozgrywającej powędrował do Magdaleny Śliwy , natomiast za najlepszą libero uznano Monikę Targosz . Specjalna nagroda powędrowała w ręce najmłodszej zawodniczki turnieju – Izy Grot , która oczywiście występuje w drużynie Wisły Enion Kraków. 

Wszystkim uczestnikom turnieju za udział podziękował prezes TS Wisła Kraków pan Ludwik Miętta-Mikołajewicz. – Dziękuję bardzo za udział w turnieju, który uświetnił obchody 100-lecia TS Wisła Kraków. Powodzenia w nadchodzącym sezonie!

 

Ranking turnieju:1. Winiary Kalisz
2. Muszynianka-Fakro Muszyna
3. Wisła Enion Kraków
4. Piast Szczecin
5. Skra Bełchatów

 

[b]Wisła Enion Kraków – Winiary Kalisz

 

Od początku spotkania z Winiarami Wiślaczki wyraźnie dominowały. Bardzo dobrze spisywały się Magdalena Żochowska i Paulina Olszewska. Podobnie jak w dniu wczorajszym stanowiły w dużej mierze o sile zespołu. W pierwszym oraz drugim secie Wisła Enion radziła sobie bez jakichkolwiek problemów z gośćmi z Kalisza. W trzecim Winiary na początku zdobyły przewagę, która konsekwentnie utrzymywały. Wiślaczki pokazały charakter. Udowodniły, że potrafią walczyć z czołowymi polskimi drużynami.

 

Wisła Enion Kraków – Winiary Kalisz 2:1 (25:20; 25:22; 17:25)

 

Skład Wisły: Śliwa, Surma, Wojcieska, Żochowska, Olszewska, Sikora, Targosz (l)- Grot, Mróz, Przybyło, Barbaszewska

 


 

Wisła Enion Kraków – Piast Szczecin

 

W drugim spotkaniu Wisła Enion podejmowała szczecińskiego Piasta. W pierwszej odsłonie meczu niespodziewanie Wiślaczki uległy drużynie gości. Po zwycięstwie z Winiarami podopieczne trenera Ryszarda Litwina były nieco zdekoncentrowane. Jednak w drugim secie wróciły na właściwy tor i zaczęły z powrotem grać „swoje”. W trzecim secie zdecydowanie prowadziły od samego początku. Wygrały 25:21. Po meczu kibice nagrodzili gromkimi brawami wiślackie siatkarki, które podczas turnieju zaprezentowały się z bardzo dobrej strony.

 

Wisła Enion Kraków – Piast Szczecin 2:1 (19:25; 25:23; 25:21)

 

Skład Wisły: Śliwa, Surma, Wojcieska, Żochowska, Olszewska, Sikora, Targosz (l)- Grot, Mróz, Przybyło, Barbaszewska

 


 

Skra Bełchatów – Piast Szczecin 1:2

(16:25, 20:25, 25:15)

Skra Bełchatów – Muszynianka Muszyna 1:2

(25:21, 18:25, 20:25)

Winiary Kalisz – Muszynianka Muszyna 2:1

(23:25, 25:15, 25:22)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved