Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Kaliszuk liderką

PP: Kaliszuk liderką

Energa Gedania II wygrała w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Podopieczne Witolda Jagły i Agnieszki Lewandowskiej pokonały na wyjeździe rezerwy Piasta Szczecin 3:2.

To był nasz pierwszy oficjalny mecz w tym składzie. Dlatego w dwóch pierwszych setach była duża trema. Potem siatkarki potwierdziły, że mają duży potencjał. Myślę, że kilka z nich za jakiś czas będzie mogło awansować do pierwszej gdańskiej drużyny – ocenia trener Jagła.

Z poprzedniego składu w podstawowej „6” została tylko Lenz. Najbardziej brakowało oczywiście Bereniki Tomsi i Natalii Nuszel. Przed wakacjami to one zdobywały najwięcej punktów dla rezerwistek. Teraz awansowały do Energi Gedania I. Regulamin jest tak skonstruowany, że o ile będą mogły wspomagać koleżanki w II lidze, to w Pucharze Polski mogą grac tylko w jednej drużynie. W klubie uznano zatem, że rezerwy muszą poradzić sobie bez nich.Przed nami jest dużo pracy. Także zakresie podstaw abecadła siatkarskiego, szczególnie odbicia piłki palcami. Niewykorzystane możliwości są w grze blokiem. Należy zgrywać rozgrywającą z atakującymi w pierwsze tempo. Najważniejsze, że jest zaangażowanie dziewcząt podczas treningów. Powoli wyłania się też lider zespołu – Kaliszuk – ocenia gdański szkoleniowiec. Przypomnijmy, że Tamara została pozyskana przez Energę Gedania w te wakacje z Truso Elbląg. Ma 16 lat.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski grało osiem zespołów z niższych lig. Połowa z nich awansowała do pierwszej rundy, gdzie czekają drużyny z zaplecza ekstraklasy. Kolejnym rywalem Energi Gedania będzie Piast Szczecin, tegoroczny spadkowicz z Ligi Siatkówki Kobiet. Na razie wiadomo tylko tyle, że mecz odbędzie się w Gdańsku. W najbliższych dniach poznamy jego termin. Nastąpiło bowiem nałożenie się na siebie gier. Na 23 września wyznaczono zarówno pojedynki pucharowe, jak i inaugurację II ligi.

Energa Gedania II – Piast Szczecin 3:2

(21:25, 21:25, 25:19, 25:11, 15:11)

ENERGA GEDANIA II: Karolina Suwińska (14 punktów zdobytych podczas tego meczu), Aleksandra Pasznik (6), Tamara Kaliszuk (30), Żaneta Rzepnikowska (11), Magdalena Lenz (7), Aleksandra Szymańska (6), Agata Durajczyk (libero) oraz Magdalena Obłońska, Joanna Kocemba.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved