Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwszy dzień turnieju „O Srebrną Siatkę Wisły”

Pierwszy dzień turnieju „O Srebrną Siatkę Wisły”

fot. archiwum

Za nami pierwszy dzień turnieju „O Srebrną Siatkę Wisły”. Zawodniczki Wisły Enion zaliczyły zwycięstwo i porażkę. Pewnie pokonały Skrę Bełchatów 2:1, natomiast w drugim spotkaniu po bardzo wyrównanej grze uległy drużynie mistrzyń Polski - Muszyniance Muszyna. Turniej od dwóch zwycięstw rozpoczęły Winiary Kalisz.

Turniej rozpoczął się spotkaniem pomiędzy Piastem a Winiarami Kalisz. Niespodzianki nie było. Drużyna z Kalisza wygrała nie tracąc nawet seta. W drugim spotkaniu dnia mogliśmy ujrzeć Wiślaczki. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina bez większych problemów uporały się z Skrą Bełchatów. Po tym spotkaniu kibice przy Reymonta mięli pierwszą okazję do tego, by zobaczyć w akcji mistrzynie naszego kraju. Muszynianka wygrała 3:0 z Piastem i mogła spokojnie czekać na mecz przeciwko „Białej Gwieździe”. Mecz Wisły Enion z Muszynianką poprzedziła potyczka bełchatowskiej Skry z Winiarami. Lepsza okazała się drużyna z LSK. Wygrała 2:1. Na zakończenie pierwszego dnia odbyło się wyczekiwane spotkanie Wisły. Po zaciętej walce mistrzynie Polski okazały się lepsze.

 


 Wisła Enion Kraków – Skra Bełchatów

 

Wiślaczki turniej rozpoczęły od zwycięstwa. Przez całe spotkanie przeciwko Skrze kontrolowały sytuację panującą na boisku. Nie wystrzegły się pojedynczych błędów, jednak nie miały one większego znaczenie w odniesieniu do spotkania. Bardzo dobrze poczynały sobie Magdalena Żochowska i Paulina Olszewska . Szczególnie w grze tej pierwszej było widać wielką swobodę. W trzecim secie szansę od trenera Ryszarda Litwina otrzymały Julia Barbaszewska oraz Izabela Grot . Po bardzo wyrównanej grze Skra wygrała do 22. Nie zmieniło to jednak faktu, iż Wisła Enion okazała się lepsza w całym spotkaniu i wygrała 2:1.

 

Wisła Enion Kraków – Skra Bełchatów 2:1 (25:21; 25:20; 22:25)

 

Skład Wisły: Śliwa, Mróz, Olszewska, Sikora, Żochowska, Wojcieska, Targosz(l)- Grot, Przybyło, Surma, Barbaszewska

 


 

Wisła Enion Kraków – Muszynianka Muszyna

 

W pierwszej części pierwszego seta Muszynianka przeważała i wydawało się, że kibice będą oglądać jednostronne widowisko. Tak się nie stało. Wiślaczki wzięły się w garść i zaczęły odrabiać straty. Pierwszy set mimo wszystko zakończył się na korzyść gości z Muszyny. W drugim obraz gry wyglądał odwrotnie. Dominacja Wisły przez większość seta była niepodważalna. Końcówka była nieco nerwowa, jednak w przerwa wzięta w odpowiednim momencie przez trenera Ryszarda Litwina poskutkowała. Drużyna gości uległa do 21. Wiadome było, że ostatni set wskaże zwycięzcę. Od początku na boisku trwała zażarta walka. Fantastycznie spisywały się Magdalena Żochowska i Paulina Olszewska. W ataku skutecznie grała Sikora. Nie trzeba wspominać o profesorskich zagraniach Magdaleny Śliwy . Cały zespół prezentował się znakomicie. W końcówce seta bardzo dobrą zmianę dała Izabela Grot. Ostatnie chwile meczu były niesamowicie emocjonujące. Trwała zażarta walka. Seryjnie punkty zdobywała Małgorzata Sikora , która złapała rytm podczas ostatnich piłek. Po zaciętej walce Muszynianka wygrała 27:25. Wiślaczki pokazały charakter i udowodniły, że w najbliższym sezonie będą bardzo groźne w rozgrywkach I ligi kobiet.

 

Wisła Enion Kraków- Muszynianka Muszyna 1:2 (21:25; 25:21; 25:27)

Skład Wisły: Śliwa, Mróz, Olszewska, Sikora, Żochowska, Wojcieska, Targosz(l)- Grot, Przybyło, Surma, Barbaszewska

 


 

Winiary Kalisz – Piast Szczecin 3:0

(25:19, 25:17, 30:28)

Musznianka Muszyna – Piast Szczecin 3:0

(25:21, 25:20, 25:19)

Winiary Kalisz – Skra Bełchatów 2:1

(25:22, 23:25, 25:22)

źródło: calisiassk.pl, siatkowka.tswisla.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved