Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Energa Trefl najlepszy w Memoriale Ryszarda Świątkiewicza

Energa Trefl najlepszy w Memoriale Ryszarda Świątkiewicza

Siatkarze Energi Trefla Gdańsk w czasie rozgrywanego w Gorzowie Memoriału Ryszarda Świątkiewicza, wywalczyli pierwsze miejsce pozostawiając w tyle zespoły pierwszoligowe.

Po wygranych turniejach w Pile i Sulęcinie gorzowscy kibice liczyli na kolejny triumf, jednak tym razem podopieczni Macieja Kowalczuka nie prezentowali się tak okazale. Pierwszym rywalem na turnieju im. Ryszarda Świątkiewicza był KS Inotel Poznań, beniaminek I ligi. W składzie Poznańskiego zespołu zaprezentowali się dwaj byli gracze GTPS: Tomasz Sokołowski i Paweł Łojewski. Drużyna z Poznania wybiegła na rozgrzewkę niemal z autokaru ze względu na spóźnienie więc można było liczyć na ich zmęczenie. Jednak boisko zweryfikowało te spekulacje, najpierw siatkarze obu drużyn zacięcie walczyli w dwóch pierwszych setach, ale wygrana przez GTPS druga partia 25:23 była końcem emocji w tym meczu, gdyż do końca meczu to goście kontrolowali grę.

Pierwszy mecz Joker Piła rozegrał z gośćmi z Gdańska. Spotkanie z zespołem Trefla było z pewnością najbardziej wyczekiwanym przez dającą się słyszeć z trybun gorzowskiej hali, grupkę kibiców z Piły. Stało się tak dlatego, że drugoligowy gdański klub aspiruje do szybkiego awansu do siatkarskiej ekstraklasy. Udało mu się zbudować silny zespół złożony w dużej mierze z zawodników pozyskanych z zespołów PLS-u, a gdańscy działacze – jak mówi się nieoficjalnie – próbowali odkupić miejsce w pierwszej lidze najpierw od Jokera, a później od zduńskowolskiego SPS-u.I faktycznie, mecz Jokera i Trefla był ciekawym spotkaniem. Rafał Prus – trener gdańszczan nie wystawił do niego Witolda Chwastyniaka, zapewne dlatego, że ten jest doskonale znany zawodnikom Jokera, a przede wszystkim trenerowi Sławomirowi Gerymskiemu, i mógłby zostać łatwo wyłączony z gry. Jednak bardziej zaskoczył publiczność trener Jokera. Sławomir Gerymski skład na mecz z Treflem oparł przede wszystkim na młodych zawodnikach. O tym dlaczego zastosował taką taktykę, można jedynie spekulować. Być może podstawowym powodem był mecz Pucharu Polski, w którym w najbliższą środę Joker zmierzy się właśnie z Treflem, a trener Gerymski nie chciał pokazywać największych atutów swojego zespołu. Tak czy inaczej na boisku po biało-niebieskiej stronie mogliśmy oglądać przede wszystkim młodych siatkarzy, m.in. Pawła Kaczorowskiego, Kamila Paciukanisa, Pawła Bońkowskiego czy Piotra Świerżewskiego. Mecz, co prawda, zakończył się wygraną Trefla 3:1, jednak młodzi zawodnicy pokazali klasę, nie pozwalając znacznie bardziej doświadczonym i ogranym kolegom z Gdańska, zdobyć znaczącej przewagi punktowej.

Najważniejsze miało przyjść wieczorem. Najpierw prezentacja potem mecz z Energą Treflem. Jednakże przez poranne spóźnienie wszystko zostało opóźnione dlatego cześć kibiców wychodziła w trakcie meczu z gdańszczanami. Ciemność w hali w połączeniu ze światłami i dymem, i dobiegający z ukrytej trochę w tej konwencji bocznej trybuny, głośny doping najzagorzalszych kibiców w szalikach Stilonu – taka prezentacja robił wrażenie. Po przedstawieniu działaczy i przemówieniu prezesa GTPS pana Zenona Michałowskiego doszło do prezentacji głównych bohaterów dnia, czyli zawodników Dziewulski Inkaso Team. Całą uroczystość obserwowało ok. 800 widzów jednak ze względu na opóźnienia cześć nie dotrwała do końca „deseru” wieczoru czyli spotkania GTPS – Energa. I trzeba przyznać że ci co wyszli mieli nosa, gdyż spotkanie niemal od początku do końca, poza dobrą końcówką drugiej partii w wykonaniu gospodarzy, kontrolowali siatkarze prowadzeni przez Rafała Prusa. A warto dodać że w zespole Energii Trefla występują tacy zawodnicy jak Jarosław Stancelewski, Łukasz Kruk czy Piotr Poskrobko.

Drugi mecz Jokera, to wygrana z Inotelem Poznań. Podopieczni trenera Marka Jankowiaka pozwolili sobie na popełnienie znacznej liczby błędów, które zaowocowały w dwóch pierwszych setach 7 – 8-punktową przewagą Jokera. Mecz zakończył się zwycięstwem pilan 3:1.

Gospodarze turnieju – GTPS Dziewulski Inkaso Team – zostawili sobie zespół Jokera „na deser”. Ostatni mecz turnieju podopieczni Sławomira Gerymskiego rozpoczęli od wysokiej porażki (14:25). W drugim secie widać było, że zimny prysznic podziałał mobilizująco – pilanie wygrali go do 20, a trzeci… do 15. W czwartej odsłonie gorzowianie zdołali wywalczyć sześciopunktową przewagę, a spotkanie rozstrzygnął wygrany przez Jokera 11:15 tie-break. Wygrana w meczu z Gorzowem oznacza dla Jokera drugie miejsce w tegorocznym Memoriale Ryszarda Świątkiewicza.

Nie czułem się nietypowo grając jako gość na hali, zawsze chętnie tu będę wracał, cieszę się że zostałem miło przyjęty. Mamy ciekawy zespół i postaramy się sprawić kilka niespodzianek – głównym celem jest utrzymanie, ale na pewno w meczach z potentatami tanio skóry nie sprzedamy – powiedział po turnieju zawodnik Inotelu, Paweł Łojewski. – Dopiero niedawno w Poznaniu zbudowano mocny zespół, ale atmosfera jest dobra, liczymy że kibice przekonają się do nas i będą licznie przychodzić na mecze. Siatkówka w Gorzowie rzeczywiście przeszła sporo zmian, stworzyła się ciekawa drużyna, życzę im wszystkiego najlepszego. Rok temu kiedy odchodziłem sytuacja była trudna, ale nie była to z mojej strony dezercja, zarząd był zmuszony renegocjować warunki i każdy jeśli dostałby ofertę mógł odejść. Ja dostałem, wprowadziłem SPS do Serii B, jestem z tamtego sezonu zadowolony. Zawsze będę miło wspominał grę w GTPS i sympatycznych kibiców którzy zawsze wiernie nas dopingowali.

Wyniki spotkań Memoriału Ryszarda Świątkiewicza, 16 – 17 września 2006, Gorzów Wielkopolski:

GTPS Dziewulski Inkaso Team – Inotel Poznań 1:3
(28:23, 25:23, 22:25, 21:25)
VKS Joker Piła – Energa Trefl Gdańsk 1:3
(25:21, 20:25, 21:25, 22:25)
VKS Joker Piła – Inotel Poznań 3:1
(25:17, 25:18, 21:25, 25:20)
GTPS Dziewulski Inkaso Team – Energa Trefl Gdańsk 0:3
(19:25,23:25,23:25)
Inotel Poznań - Energa Trefl Gdańsk 2:3
GTPS Dziewulski Inkaso Team - VKS Joker Piła 2:3
(25:14, 20:25, 15:25, 25:19, 11:15)

Ostateczna klasyfikacja turnieju:
1. Energa Trefl Gdańsk  3 6 pkt. 9:3
2. VKS Joker Piła       3 5 pkt. 7:6
3. Inotel Poznań        3 4 pkt. 6:7
4. GTPS Gorzów Wlkp.    3 3 pkt. 3:9

źródło: gorzow24.pl, inf. prasowa

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved