Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sylwetka Macieja Alancewicza

Sylwetka Macieja Alancewicza

Jest jednym z najmniej znanych zawodników PZU AZS. Ze względu na zbyt dużą konkurencję w zespole nie mógł przebić się do wyjściowego składu. W tym sezonie będzie reprezentował barwy Pronaru OSiR Hajnówka.

Wychowanek olsztyńskiego AZS-u cały ubiegły sezon leczył kontuzję barku (zerwanie ścięgna), której nabawił się tuż po wywalczeniu srebrnego medalu mistrzostw Polski.

Olsztyńscy kibice z pewnością pamiętają Alancewicza z ostatniego finałowego spotkania ze Skrą Bełchatów (sezon 2004/05) – wówczas pod nieobecność kontuzjowanych Michała Bąkiewicza i Pawła Papke szkoleniowiec Grzegorz Ryś wpuścił go na boisko od pierwszych minut.Na pewno przyda nam się taki zawodnik, który trenował z czołowymi graczami PLS – mówi Adam Aleksandrowicz, szkoleniowiec OSiR-u. – Podczas zajęć trenuje solidnie i szybko wraca do siebie po kontuzji. W naszej drużynie trochę się pozmieniało – dlatego trudno jest obecnie powiedzieć, o co będziemy walczyli w lidze, ale Maciek będzie w niej odgrywał znaczącą rolę.

Alancewicz, zanim trafił do Hajnówki, przebywał także na testach w Zduńskiej Woli (tam od nowego sezonu będzie występował Krzysztof Andrzejewski, który w ubiegłych latach grał w rezerwach aktualnego brązowego medalisty mistrzostw Polski – PZU AZS).

Menedżerem 24-letniego przyjmującego został Piotr Szulc znany z występów w Polskiej Lidze Siatkówki m.in. w Politechnice Warszawa czy Jokerze Piła.

W Olsztynie zostałem spisany na straty i nawet zastanawiałem się nad tym, żeby definitywnie zakończyć przygodę z siatkówką– mówi Maciej Alancewicz. – Nie jestem związany kontraktem z PZU AZS i mogę trenować z kim chcę, ale kluby muszą się jeszcze do końca porozumieć. Wybrałem Hajnówkę, ponieważ w razie kłopotów z barkiem mogę zagrać za Kamila Łyczkę na libero – on z kolei może występować także na skrzydle.

Drużyna z Podlasia, która w ubiegłym roku zajęła siódme miejsce w ligowej tabeli – sezon 2006/07 rozpocznie siódmego października wyjazdowym spotkaniem z BBTS Bielsko-Biała.

Maciej Alancewicz

ur. 7.12.1982 w Olsztynie

wzrost: 192

waga: 72

zasięg w bloku: 314

zasięg w ataku: 338

sukcesy: srebrny medal mistrzostw Polski, brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów, akademickie mistrzostwo Polski, uniwersyteckie mistrzostwo Polski, uniwersyteckie mistrzostwo Polski na plaży

źródło: moderatorvolley.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved