Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sokół Chorzów zdobywcą Pucharu Prezydenta Chorzowa

Sokół Chorzów zdobywcą Pucharu Prezydenta Chorzowa

Na hali przy ul. Harcerskiej w Chorzowie odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta. Prócz gospodyń wystąpił w nim drugoligowy PLKS Pszczyna oraz pierwszoligowy zespół SMS Sosnowiec. Chorzowianki okazały się mało gościnne i pokonały oba zespoły zajmując pierwsze miejsce w turnieju.

Pierwszy mecz rozpoczął się wcześnie rano. O godzinie 9.00 na boisku pojawiły się drużyny z Pszczyny i gospodynie turnieju. W meczu tym nie zagrała Kasia Gołda, która skręciła kostkę na wczorajszym treningu. Jednak nie przeszkodziło to jej w tym, aby być na hali i wspierać swoim dopingiem i dobrym słowem koleżanki. Nie zagrała również Agnieszka Starzyk, która w tym czasie zdawała ważny egzamin na uczelni.. Pierwsze dwa sety to wyraźna dominacja Sokoła, który nie pozwolił choćby na kilka punktów zbliżyć się rywalkom. Świetne i mocne ataki, a do tego minimalna liczba błędów własnych. Po wygranej w pierwszym do 14, a w drugim do 18, kibice spodziewali się łatwego trzeciego seta. Jednak gospodynie w trzeciej partii przestały grać. Fatalny odbiór i mnóstwo autowych ataków, spowodowały, iż tego seta po dramatycznej i nerwowej końcówce wygrywają zasłużenie zawodniczki z Pszczyny. W czwartym secie znów było nerwowo bezradność w odbiorze chorzowianek, brak umiejętnie postawionego bloku, a do tego mnóstwo chaosu w poczynaniach obu drużyn. Gdy na tablicy świetlnej pojawił się wynik 24:22 dla przyjezdnych wszyscy myśleli, że będą świadkami tie-breaka. Jednak znów o sobie w końcówka dała znać niezawodna Monika Konsek. Dwa punkty z rzędu zdobyte spowodowały, iż piłkę meczową w górze miał Sokół. Set kończy się po błędzie ex chorzowianki, grającej w tym sezonie w Pszczynie Ani Kaczmar

Sokół Chorzów – PLKS Pszczyna 3:1 (25:14; 25:18; 25:27; 27:25)

W drugim spotkaniu, które rozpoczęło się w samo południe zagrały pokonane w pierwszym meczu zawodniczki z Pszczyny z pierwszoligowym SMS Sosnowiec.

Spotkanie gładko i bez większego problemu wygrały uczennice z Sosnowca, które brylowały na boisku i nie pozwalały swoim przeciwniczkom zbliżyć się choćby na punkt. Świetnie atakowały, a ich momentami mocna zagrywka odrzucała rywalki od siatki, które w ogóle nie potrafiły sobie z tym poradzić. Ta przegrana spowodowała, iż pszczynianki zajęły ostatnie miejsce w turnieju.

PLKS Pszczyna – SMS Sosnowiec 0:3 (19:25; 18:25; 22:25)

W trzecim i ostatnim meczu spotkały się dotąd niepokonane zawodniczki chorzowskiego Sokoła i SMS Sosnowiec. W spotkaniu tym zagrała już Agnieszka Starzyk, która z niektórych momentach tego spotkania pokazała swoje prawdziwe oblicze, które poznaliśmy jeszcze w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy set to wyraźna dominacja gospodyń, które mocnymi atakami Moniki Konsek, Sandry Biernatek, czy wspaniałymi aktami z obejścia Magdy Fedorów „odjeżdżały” wyraźnie rywalkom. Po wygraniu pierwszego seta do siedemnastu znów zbyt pewne siebie chorzowianki wyraźnie odpuściły. Bardzo słaba gra w obronie, a do tego całkowity brak porozumienia między zawodniczkami spowodował, iż to sosnowiczanki zaczęły wyraźnie przeważać. Drugi set kończy się ich zwycięstwem 25:17. Trzeci i czwarty set był bardzo wyrównany. Jednak był to już pojedynek na błędy….momentami bardzo głupie błędy. Oba zespoły grały bardzo nieporadnie. W Sokole dalej były problemy z odbiorem, a za to w SMS-ie problemem było trafienie w pole czy to z zagrywki czy z ataku. Mecz, zatem toczył się błąd za błąd, przeplatany kilkoma dobrymi atakami po obu stronach. Obie partie wygrały ku uciesze licznie zebranej publiczności gospodynie do 21 i cały mecz 3:1.

Sokół Chorzów – SMS Sosnowiec 3:1 (25:17; 17:25; 25:18; 25:22)

Nie były to mecze najwyższych lotów. Chorzowianki, które w poniedziałek wróciły z obozu jeszcze wyraźnie nie doszły do siebie. Miejmy nadzieje, że już a następnym turnieju zobaczymy lepszą grę Sokoła i większe zrozumienie na boisku.

Zatem turniej zakończony. Puchar Prezydenta Chorzowa powędrował do zawodniczek Sokoła. Przyznano również nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodniczek w poszczególnych zespołach, a otrzymały je: Julia Jurczyk – PLS Pszczyna; Natalia Staniucha – SMS Sosnowiec i Monika Konsek – Sokół Chorzów.

Po turnieju powiedzieli:

Wojciech Bućko (trener PLKS Pszczyna)

Jesteśmy na tydzień przed rozgrywkami ligowymi i dla nas gra z zespołami pierwszoligowymi, zdecydowanie silniejszymi od nas bardzo potrzebna. Z udziału w tym turnieju jestem bardzo zadowolony. Oczywiście jedziemy do domu na tarczy, ale najważniejsze jest dla mnie to, że dziewczyny pokazały wole walki, tego tzw. zęba. Jesteśmy po tygodniu ciężkiej pracy i myślę że ta właściwa już forma powinna przyjść na rozgrywki. Najsłabszy dziś punktem było przyjęcie zagrywki. Nad tym elementem musimy jeszcze popracować.

Jak Pan powiedział już niedługo początek ligi. Jakie zadania i cele przed Panem?

System rozgrywek drugiej ligi jest tak rozbudowany, że trudno mówić o perspektywie, jaka będzie w kwietniu, maju. Chcielibyśmy wyjść z grupy, z pierwszego etapu rozgrywek, a na pewno nie będzie łatwy gdyż jest kilka bardzo wyrównanych zespołów.

Zdzisława Kania (kapitan Sokoła Chorzów)

Nie jest to jeszcze to, co chciałabym widzieć. Generalnie brakuje mi jeszcze tej wysokiej skuteczności Agnieszki. Nie gra tego, co chciałabym, aby grała. Poza tym szwankowało dziś przyjęcie, choć nie wiem, dlaczego. W bloku było już zdecydowanie lepiej i to chyba jedyny jasny punkt. Szczególnie widać to było w drugim meczu. Brakuje mi takiego typowego zgrania w zespole, choć Wera już pomału zaczyna czuć dziewczyny, ale to nie jest jeszcze to, co chciałabym widzieć. Poza tym zbyt dużo piłek idzie na Monikę. Nie da się grać tak, aby trzydzieści czy czterdzieści podań było właśnie do niej. Tak grałyśmy kilka sezonów i przeciwnicy już nas rozgryźli wiec to także musimy zmienić. A co najważniejsze musi grać cały zespół, każda z dziewczyn musi coś od siebie dołożyć bo tylko gra zespołową możemy osiągnąć to czego od nas się oczekuje.