Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Prezes Kazimierz Pietrzyk kontra Raul Lozano

Prezes Kazimierz Pietrzyk kontra Raul Lozano

Mostostalowcy Bartosz Kurek i Jakub Jarosz zostali powołani przez Raula Lozano do reprezentacji Polski seniorów. - Czy ktoś tę decyzję przemyślał? - pyta Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle.

W związku z brakiem przyjmujących postanowiłem na czternaście dni powołać na zgrupowanie trzech juniorów: Bartosza Kurka i Jakuba Jarosza z Mostostalu oraz Zbigniewa Bartmana, grającego obecnie we Włoszech. Otrzymałem jednak informację z Kędzierzyna, że zawodnicy tego klubu nie przyjadą do Spały, bo są zmęczeni – powiedział w piątek na konferencji prasowej Lozano. Jego zdaniem to nie klub powinien decydować, czy zawodnicy mogą wyjechać na zgrupowanie kadry.

Prezes Pietrzyk na pierwotną wersję wyjazdu juniorów się nie zgodził. – Mieli jechać na kadrę od zaraz do 29 września, z możliwością przedłużenia na dalszy etap przygotowań do mistrzostw świata w Japonii, włącznie z wyjazdem na tę imprezę. W sumie mogli być na zgrupowaniu kadry aż do końca listopada, to bardzo długo – mówi Pietrzyk.Mediacji podjął się wiceprezes PZPS Waldemar Wspaniały. Ten zasłużony dla Mostostalu trener potrafił nakłonić Pietrzyka do kompromisu. – Właściwie nie ma sprawy, Kurek z Jaroszem będą na kadrze od 19 do 29 września. Nie ma co robić sensacji – powiedział wczoraj wieczorem Wspaniały.

Iwona Jarosz, mama Jakuba, powołaniem syna jest zaskoczona. – Jakub nie zadebiutował jeszcze w serii A, dlatego powołaniem go do reprezentacji jestem zdziwiona. Nie jestem specjalistką od siatkówki, mam nadzieję, że fachowcy wiedzą, co robią. Po pierwsze, nie wiem, czy syn jest w stanie znieść aż takie obciążenia, a po drugie, reprezentacja to wielkie wyróżnienie, tylko czy on na to zasłużył?

Zaskoczenia powołaniem Bartosza Kurka nie kryje także jego ojciec Adam. – Nie wiem, co o tym myśli syn, bo jeszcze z nim nie porozmawiałem. Ma 19 lat i jest na tyle dojrzały, że wie, czy jest w stanie podołać treningom z kadrą.

Polska reprezentacja przebywa w Spale. Niestety, na obóz nie przyjechali Sebastian Świderski i Michał Winiarski, którzy grają w Serie A we Włoszech. W zgrupowaniu nie uczestniczą także Robert Prygiel i Dawid Murek. Ten pierwszy ma dołączyć do drużyny w najbliższy poniedziałek, z kolei Murek z powodów zdrowotnych zrezygnował z gry w reprezentacji. Zgrupowanie mają opuścić także: Mariusz Wlazły, Piotr Gruszka i Krzysztof Ignaczak, którzy przygotowywać się będą z drużyną BOT Skry Bełchatów do meczów w Lidze Mistrzów. W Spale nie pojawi się też Zbigniew Bartman; działacze Verony nie wyrazili zgody na jego wyjazd.

Kazimierz Pietrzyk: Lozano nie słucha

Te powołania nie mają na celu dobra zawodników, ale łatanie na jakiś czas dziur w składzie kadry. Ci młodzi siatkarze swój obowiązek wobec reprezentacji wykonali, dopiero wczoraj wrócili z mistrzostw Europy juniorów w Kazaniu. Byli w kilkumiesięcznym cyklu przygotowań, a teraz mają wejść w kolejny. Pisanie nam, że mogą się nawet znaleźć w kadrze na mistrzostwa świata, to totalna bzdura. Oni nie mają szans wyjazdu. Jarosz nie rozegrał jeszcze ligowego meczu i co – ma być w kadrze drużyny, która ma walczyć o medale mistrzostw świata? Nie ośmieszajmy się.

Kurek jest w klasie maturalnej, a jeszcze nie był ani razu w szkole i zapowiada się, że potrwa to przynajmniej do końca miesiąca. Jarosz zaczyna od października studia. To młodzi chłopcy, »zajechanie« ich to nie problem. Ja nie chcę mieć 19-letnich emerytów po operacjach. Kurek od roku nie miał tygodnia wolnego. Ciekawe, co będzie, gdy nie daj Boże złapią kontuzje. Czy troskliwie zajmie się nimi związek, który ma kłopoty z płaceniem pierwszej szóstce?

Gdyby Lozano nas posłuchał, to nie byłoby problemów. Zamiast grać w Lidze Światowej rezerwami i młodymi, poszedł na całość. Nie od dziś wiadomo, że nasi czołowi siatkarze mają kłopoty ze zdrowiem. Murek już podziękował za grę. Winiarski ze Świderskim na kadrę nie przyjadą, bo są we Włoszech. Skra nie puści swoich ludzi chyba do 11 października, bo przygotowuje się do Ligi Mistrzów. Zawsze wydawało mi się, że to kadra B jest zapleczem dla reprezentacji Lozano, a nie juniorzy.

Opracowanie na podstawie tekstu Arkadiusza Kuglarza, Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved