Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Łódź i Wrocław w finale turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt

Łódź i Wrocław w finale turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt

W Miliczu po dwóch dniach zmagań najzdolniejszych młodych siatkarek z całej Polski zapadły pierwsze rozstrzygnięcia. W finale zmierzą się zespoły reprezentujące Dolny Śląsk i Łódzkie, natomiast o „brąz” zagrają drużyny z Lubelskiego i Wielkopolskiego.

Łódzkie i Dolnośląskie to województwa, które będą reprezentowane w finale XVII turnieju Nadziei Olimpijskich dziewcząt rozgrywanych w Miliczu w dniach 14-17.09.2006.

Obie drużyny –Dolny Śląsk i Łódzkie – spotkały się już w grupie eliminacyjnej „B” wtedy to po zaciętym meczu wygrały łodzianki 2-1 (w turnieju gra toczy się do dwóch zwycięskich setów – przyp. red.). Łódź przeszła do dalszych gier z pierwszego miejsca natomiast zawodniczki Romana Urbana wyszły z grupy na drugiej pozycji, wygrywając wcześniejsze spotkania z Podkarpackim i Małopolskim.Niektóre wyniki w Grupie „B”:

Dolnośląskie – Podkarpackie 2-0

Dolnośląskie – Małopolskie 2-0

Dolnośląskie – Łódzkie 1-2 (25:19,23:25, 11:15)

W ćwierćfinale imprezy Dolny Śląsk dziś rano pokonał reprezentację Pomorza 2-0, a Łódź zwyciężyła zespół z Kujawsko-Pomorskiego. Rozstrzygnięcia w meczach półfinałowych również padły „łupem” drużyn z grupy eliminacyjnej „B”. Dolny Śląsk pokonał Lubelskie 2-1 a łodzianki w dwóch partiach wykazały swą wyższość nad teamem z Wielkopolski.

Jak silna była grupa „B” w tegorocznych Nadziejach Olimpijskich świadczy skład jutrzejszego finału (godz. 10.30 przyp. red.). W nim zmierzą się zespoły Dolnego Śląska i Łodzi, będzie to rewanż za potyczkę w fazie grupowej turnieju. Przed meczem o „złoto” spotkają się drużyny z Lubelskiego i Wielkopolski w pojedynku o miejsce trzecie.

Mimo, że nie wynik jest najważniejszy w takim turnieju cieszy postawa dziewcząt, które są na dobrej drodze do nawiązania do sukcesów naszej kadry sprzed dwóch lat, koncentrujemy się bardzo mocno przed jutrzejszym finałem, który będzie okazją do rewanżu za spotkanie grupowe z Łodzią – powiedział Andrzej Skałecki, trener koordynator w DOZPS.

Kadra Dolnego Śląska: Głuchowicz Martyna(Gwardia), Jędryczko Sonia (Gwardia), Wróbel Anna (Gwardia), Folta Aleksandra (Gwardia), Zieleniecka Karolina (MKS MOS Wrocław), Stachowicz Aleksandra (MKS Piast Głogów), Łamasz Kamila (libero – Gwardia), Bolczak Joanna (MKS MOS Wrocław), Pukiel Paula (Gwardia), Lorenc Katarzyna (MKS Piast Głogów), Kukla Magdalena (Polonia Świdnica), Dzwonek Paulina (Gauda Trzebnica).

Wyniki spotkań w fazie play-off Łodzkiego
i Dolnośląskiego:

Dolny Śląsk – Pomorskie 2-0 (25:19, 25:14)
Dolny Śląsk – Lubelskie 2-1 (23:25, 25:19,15:8)

Łódzkie – Kujawsko-Pomorskie zwyc. Łódzkiego
Łódzkie – Wielkopolskie 2-0

Jutro zagrają:
o miejsce 1.
Łodzkie – Dolnośląskie godz. 10.30

O miejsce 3.
Wielkopolskie – Lubelskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved