Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dni Raciborza: Jastrzębski Węgiel – Mostostal Azoty 0:3

Dni Raciborza: Jastrzębski Węgiel – Mostostal Azoty 0:3

Dzisiaj w Raciborzu odbył się mecz pokazowy rozgrywany w ramach „Dni Raciborza”, pomiędzy Jastrzębskim Węglem a Mostostalem Kędzierzyn Koźle. Wicemistrz Polski gładko uległ kędzierzynianom 0:3.

Swój pierwszy oficjalny sparing w sezonie 2006/2007 Jastrzębski zagrał w mocno okrojonym składzie. W drużynie zabrakło kadrowiczów (Łukasza Kadziewicza, Grzegorza Szymańskiego, Daniela Plińskiego i Dawida Murka), Bułgara Nikołaj Ivanova, który ze względu na problemy z otrzymaniem wizy nie dotarł jeszcze do Polski oraz reprezentanta Polski Juniorów Mateusza Gorzewskiego.

W zespole Mostostalu nie zagrali kontuzjowany Marcin Nowak, Eugen Bakumovski oraz powołani do kadry Raula Lozano juniorzy Bartosz Kurek i Jakub Jarosz.Spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia pamięci tragicznie zmarłego dokładnie rok temu Arkadiusza Gołasia. Następnie wręczono symboliczne dyplomy wychowankom miejscowej drużyny RAFAKO Racibórz, grającym w obydwu klubach: Damianowi Domonikowi z Mostostalu i Michałowi Kamińskiemu z Jastrzębskiego Węgla.

Aby skompletować skład drużyna z Szerokiej wypożyczyła siatkarza RAFAKO, Piotr Banacha. W nietypowej dla siebie roli, jako zawodnik w polu zagrał Paweł Rusek: – trener dał mi szansę zagrać i sobie poatakować. Myślę, że nie było tragedii. Jest to naprawdę wielka frajda poczuć na ligowym parkiecie smak takiej „prawdziwej” siatkówki z atakowaniem i zagrywaniem. W moim przypadku „Bozia” wzrostu nie dała i dlatego trzeba jednak skupić się na pozycji libero. Natomiast cieszę się bardzo, że od czasu do czasu mogę sobie pograć na innej pozycji i myślę, że jest to z dużym pożytkiem dla mnie – podsumował dzisiejszy występ libero Jastrzębskiego Węgla.

Oficjalny debiut w drużynie wicemistrza Polski zaliczył dziś junior Michał Stępień, który jednak nie był zadowolony ze swojej dyspozycji w meczu. – Słabo wypadłem, ale to dopiero początek przygotowań i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej. To nie był mój pierwszy kontakt z zawodnikami Jastrzębskiego Węgla, ponieważ w zeszłym roku, kiedy trenowałem w drużynie juniorów przez pół roku mieliśmy wspólne treningi – powiedział Michał StępieńBardzo się cieszę, że mogę występować w Jastrzębiu i uczyć się od najlepszych środkowych w Polsce, oraz zdobywać cenne doświadczenie. Z drugiej strony wiem, że mam małe szanse na pierwszą „szóstkę” i dlatego takie mecze jak dzisiejszy są dla mnie szansą, aby się pokazać z jak najlepszej strony. Poza tym lepiej jest grać w PLS-ie, nawet jako rezerwowy, niż w drugiej lidze, gdzie nie zawsze wszystko jest zorganizowane tak, jak powinno. Tutaj jest wszystko na najwyższym poziomie.

Bardziej optymistycznie pierwszy występ Michała ocenili Paweł Rusek i trener Jastrzębskiego Węgla, Ryszard Bosek.

Paweł Rusek:

Wypadł bardzo poprawnie. To był nasz pierwszy mecz i popełnialiśmy bardzo proste błędy wszyscy. Uważam, że nasza gra dzisiaj nie była aż tak tragiczna, jak na to wskazuje wynik. Dzisiejszy mecz na pewno był i dla Michała i dla nas wszystkich ciekawym przeżyciem i dobrą lekcją, z której należy wyciągnąć wnioski na przyszłość.

Ryszard Bosek:

Występ Michała oceniam bardzo pozytywnie. Prawdę mówiąc, myślałem, że będzie gorzej. Na początku przygotowań był bardzo sceptyczny, natomiast teraz widzę, ze go zainteresowało trenowanie z pierwszym zespołem i robi bardzo duże postępy. I nie jest to dla niego prosta sprawa przejść do zespołu takiego jak Jastrzębski Węgiel, gdzie wszyscy zawodnicy prezentują wysoki poziom. Widzę jednak, że bardzo chce się uczyć, i jeśli dalej tak będzie postępował, to wszystko w jego rękach. Natomiast jeżeli starci zapał, to znaczy, że brakuje mu jeszcze „czegoś”- on wie w jakim zespole jest i jakim mamy środkowych, i ma patrzeć i się od nich uczyć. Jeżeli zobaczę, że tak nie jest, to na pewno zwrócę mu uwagę raz, dwa, może jeszcze trzeci raz, ale czwarty na pewno nie.

Jastrzębski Węgiel – Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle 0:3 (18:25, 16:25, 17:25)

Składy:

Mostostal: P. Zapletal, M. Kozłowski, W. Serafin, K. Małecki, D. Domonik, M. Gromadowski, A. Jakubowski, M. Mierzejewski (L)

Jastrzębski: J. Bednaruk, P. Siezieniewski, M. Stępień, G. Surma, P. Banach, P. Rusek

źródło: siatkowka.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved