Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Czytanie przestrzeni Katarzyny Skorupy

Czytanie przestrzeni Katarzyny Skorupy

Dzisiaj urodziny obchodzi reprezentacyjna rozgrywająca Katarzyna Skorupa. Obecnie przebywa na zgrupowaniu w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie razem z koleżankami przygotowuje się do kwalifikacji Grand Prix w Warnie.

Do kadry trafiła przed trzema laty. W piątek brała udział w sparingu, w którym Kadra A pokonała Kadrę B 3:2.

Była to typowa gra szkoleniowa – powiedziała Katarzyna SkorupaMiałyśmy do wykonania pewne założenia treningowe. Nie wszystkie zawodniczki były obecne dlatego też np. Mariola Zenik nie grała na libero tylko na innej pozycji.W grupie w Warnie polskie siatkarki zagrają z Holandią, Azerbejdżanem i Bułgarią. Z tym drugim zespołem wygrałyśmy w Grand Prix – powiedziała Katarzyna Skorupa. – Nie wiemy jaki poziom prezentują w tym roku dwie pozostałe ekipy. W Szczyrku mamy zagrać sparingi z rosyjskimi drużynami klubowymi. W Warnie będziemy walczyć.

Katarzyna Skorupa pochodzi z siatkarskiej rodziny, ale jak podkreśla rodzice nie wywierali na nią wpływu, żeby wybrała tę dyscyplinę. Jednak do siatkówki miałam blisko – powiedziała. Początkowo grała w Prochu Pionki, gdyż tam, najbliżej Radomia była sekcja młodziczek. Potem mogła już trenować w Radomiu.

Ma już za sobą grę w czołowych polskich klubach m.in. BKS-ie Stali Bielsko-Biała. Katarzyna Skorupa ma fajne siatkarskie palce, znakomite czytanie przestrzeni, lubi i potrafi grać na skrzydło, a unika krótkiej – powiedział były trener Stali Zbigniew Krzyżanowski. Podkreśla on trudny siatkarski charakter zawodniczki, która ma swoją wizję gry, jej prowadzenia.

To jest zaleta i wada – mówi trener Krzyżanowski. – Liczy się indywidualność, ciężko jest natomiast trenerowi ingerować w ten sposób gry.

Z okazji urodzin życzy Katarzynie Skorupie dużo zdrowia i medalu w mistrzostwach świata. W przyszłym sezonie będzie reprezentować Naftę Gaz Piła.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved