Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Zgrupowanie siatkarek: Polska A – Polska B 3:2

Zgrupowanie siatkarek: Polska A – Polska B 3:2

Aż pięciu setów potrzeba było do wyłonienia zwycięzcy w towarzyskim meczu reprezentacji A i B siatkarek. W towarzyskim meczu siatkarek Polska A pokonała w Kędzierzynie Polskę B 3:2.

Dwie pierwsze partie, głównie dzięki dobrej grze w zagrywce i bloku, wygrała Polska B. Kolejne sety to coraz wyraźniejsza dominacja pierwszej reprezentacji, gdzie w zagrywce i ataku dobrze spisywała się Milena Rosner i Katarzyna Skowrońska.

Bardzo dobre spotkanie na nietypowej dla siebie pozycji rozegrała nominalna libero pierwszej reprezentacji Mariola Zenik, która sprytnym zagraniem zakończyła tie-break i mecz.Dzisiejszy sparing był udany od strony szkoleniowej i widowiska sportowego – powiedział wiceprezes Polskiego Zwiazku Piłki Siatkowej Waldemar Wspaniały. – Widzieliśmy trochę dobrych akcji, trochę było też błędów. Była to typowa gra szkoleniowa jak po serii treningów.

Na zgrupowanie do Kędzierzyna nie dotarły jeszcze Anna Barańska oraz Izabela Żebrowska. Ze swoim klubem Winiarami Kalisz udały się one do Krakowa na turniej z okazji 100-lecia Wisły. Do kadry dołączą w Szczyrku.

W sparingu nie grała Agata Mróz. Otrzymała ona od trenera Ireneusza Kłosa krótką przepustkę na prezentację swego hiszpańskiego klubu Gruppo 2002 Murcia. Do Polski wróci w niedzielę. W sobotę kadra będzie miała jeszcze trening w Kędzierzynie. W niedzielę cała ekipa przejedzie do Szczyrku i tam będzie pracowała do wylotu do Warny na kwalifikacje do Grand Prix.

Polska A – Polska B 3:2 (21:25, 23:25, 25:20, 25:17, 15:10)

Składy zespołów:

Polska A: Rosner, Bamber, Skorupa, Skowrońska, Liktoras, Frątczak, Zenik.

Polska B: Podolec, Ściurka, Pycia, Mirek, Bełcik, Pluta, Maj (libero).

źródło: lsk.net.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved