Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarki Gwardii wśród dzieci

Siatkarki Gwardii wśród dzieci

Niecodzienne zajęcia miały dziś zawodniczki Gwardii Wrocław. Na kąpielisku „Morskie Oko” spotkały się z dziećmi z pobliskiej placówki „Przyjazny Dom”. Siatkarki przez godzinę uczyły dzieci podstaw siatkówki. „Maluchy” z zapałem i uśmiechem wypełniały zalecenia swoich trenerek.

Niezwyczajny był początek zajęć siatkarek Gwardii na kąpielisku „Morskie Oko”. Zamiast tradycyjnej rozgrzewki, dziewczyny przeprowadziły prawdziwy siatkarski trening z dziećmi z placówki „Przyjazny Dom”.

To bardzo fajna sprawa, że możemy pokazać siatkówkę dzieciom, które niewiele na co dzień mają do czynienia z naszą dyscypliną sportu – powiedział Marta Haładyn, w trakcie między jedną a drugą wskazówką dla najmłodszych adeptów volleyballa.Wreszcie to ja mogłam wydawać polecenia i planować ćwiczenia siatkarskie – dodała Bogusia Barańska śmiejąc się przy tych słowach.

Wszystkie siatkarki Gwardii niesamowicie zaangażowały się w pedagogiczną pracę z dziećmi, a szczere uśmiechy swoich nowych podopiecznych były wspaniałą nagrodą dla siatkarek za ich trenerskie wysiłki.

Moje już potrafią wykonywać zagrywkę – pochwaliła się Małgorzata Lubera.

Sprzyjająca pogoda dodatkowo uprzyjemniła to spotkanie profesjonalnej siatkówki z zainteresowaniem i zaciekawieniem dzieci. Gdy wracały one już do swego domu pożegnały się z siatkarkami gromkim okrzykiem – do zobaczenia – na co zawodniczki również zgodnym chórem pożegnały miłych gości, po czym rozpoczęły – drugi już tego dnia – dwugodzinny trening.

Wcześniej siatkarki zaprosiły dzieci na swoje ligowe mecze, nie tylko LSK, ale także II ligi, której inauguracja przypada na przyszłą sobotę. Wtedy we Wrocławiu drużyna Zbigniewa Barańskiego podejmie świeżo „upieczonego” drugoligowca Gaudię Trzebnica.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved