Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jadar sam musi wyremontować szatnie

Jadar sam musi wyremontować szatnie

Zamiast nowego budynku z szatniami dla zawodników i sędziów przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu, będzie remont starych pomieszczeń. Prezydent unieważnił przetarg, a remont pomieszczeń sfinansuje Klub Sportowy Jadar Radom.

Sportowcy korzystający z miejskiej hali w Radomiu nadal będą się przebierać w ciasnocie. W miejscu, gdzie miał powstać budynek z szatniami, rośnie żywopłot i stoją składane trybuny.

Remont miejskiej hali trwa. Po całym budynku krzątają się robotnicy szpachlujący ściany, układający konstrukcję podłogi. Brakuje jedynie murarzy, którzy wznosiliby nowy budynek.Pierwotnie planowano, że we wrześniu, gdy końca dobiegać będzie remont hali, od strony boiska ze sztuczną nawierzchnią rozpocznie się budowa nowych szatni. Miały się tam znaleźć pomieszczenia dla zawodników i sędziów. W piłce siatkowej często jedno spotkanie sędziują panowie i panie, dlatego do dyspozycji arbitrów trzeba przeznaczyć dwa pomieszczenia. Z planów zadowoleni byli wszyscy, a najbardziej siatkarze Jadaru. Niestety, budynek nie powstanie.

Na budowę szatni planowaliśmy przeznaczyć 350 tysięcy złotych – wyjaśnia Zbigniew Korcz, dyrektor MOSiR. – Na ogłoszenia o przetargu odpowiedziały dwie firmy, a tańsza oferta opiewała na 480 tysięcy złotych. Nie mogliśmy się na to zgodzić, dlatego zgodnie z prawem prezydent unieważnił przetarg.

Przed rozpisaniem nowego przetargu, należałoby najpierw znaleźć dodatkowe pieniądze. A tego nie uda się w tym roku zrobić, dlatego budowa szatni została przełożona na przyszły rok.

Remont hali prowadzony jest między innymi ze względu na występy radomskich siatkarzy w Polskiej Lidze Siatkówki. Hala, w której rozgrywane są spotkania ekstraklasy, musi spełniać pewne standardy. Jednym z nich są właśnie odpowiednie szatnie. – Z remontu samej hali jesteśmy zadowoleni, wygląda efektownie, zamontowano klimatyzację – mówi Bogdan Domagała, dyrektor Jadaru. – Niestety, zaskoczyła nas informacja, że nie powstanie nowy budynek z szatniami.

Siatkarski klub wydzierżawi pomieszczenie, w którym mieści się kawiarnia i ich część przystosuje do swoich potrzeb biurowych. Sfinansuje także remont istniejących szatni. – Trzeba je pomalować, wymienić drzwi, umywalki, sanitariaty – wylicza Domagała. – Chcemy zrobić to solidnie, ale skoro w przyszłym roku mają powstać nowe szatnie, nie chcemy marnować pieniędzy i nie będziemy wymieniać glazury.

Pierwszy trening w wyremontowanej hali radomscy siatkarze przeprowadzą prawdopodobnie 10 października. Pierwsze spotkanie Pucharu Polski rozegrają 14 października.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved