Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ivan Miljković: Brakowało nam tego zwycięstwa

Ivan Miljković: Brakowało nam tego zwycięstwa

Mistrzowie Włoch, a także rywale bełchatowskiej Skry w rozgrywkach Ligi Mistrzów, Lube Banca Macerata zdobyła wczorajszego wieczoru Superpuchar Włoch. W meczu rozegranym w Pesaro podopieczni Ferdinanda de Giorgi pokonali zespół z Cuneo 3:1.

Brakowało mi Ciebie – zażartował Ivan Miljković, kapitan Maceraty odbierając puchar. – Jesteśmy wszyscy bardzo szczęśliwi, my zawodnicy, szefowie klubu a przede wszystkim nasi kibice. Po pierwszym secie wróciliśmy do gry, nie poddaliśmy się. Musimy jednak szybko przejść nad tym do porządku dziennego bo mistrzostwa i liga mistrzów czekają.

Jestem z nich bardzo dumny – dodał trener de Giorgi. – Po raz kolejny zademonstrowaliśmy że potrafimy wyjść z trudnej sytuacji. Żadna z tych dwóch drużyn nie błyszczała dzisiaj, ale jesteśmy przecież na początku sezonu, po okresie przygotowawczym. Paparoni, który pojawił się na boisku w drugim secie miał bardzo duży wkład w to zwycięstwo.

MVP finałowego meczu wybrany został Kubańczyk z włoskim paszportem Angel Dennis. Od jakiegoś czasu mówi się we Włoszech o powołaniu tego zawodnika do reprezentacji na mistrzostwa świata. Wczoraj po raz kolejny udowodnił swoje umiejętności. – To był bardzo ważne zwycięstwo dla nas. Zdecydowanie ta hala przynosi nam szczęście! (w maju tego roku to właśnie w Pesaro Macerata zdobyła złoty medal ligi włoskiej przyp.red.)

Jestem mi przykro, że przegraliśmy ale nie robimy z tego dramatu – rzucił po meczu wyraźnie zdenerwowany Brazylijczyk Giba. – Sezon przed nami długi, wiele meczów zarówno w naszej lidze jak i Lidze Mistrzów.