Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > XVII Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt

XVII Turniej Nadziei Olimpijskich dziewcząt

W dniach 14-17 września, w Miliczu, odbywa się tradycyjny już Turnieju Nadziei Olimpijskich. Z grona 192 startujących zawodniczek, trener kadry kadetek wybierze podczas zawodów 30-32 młode siatkarki.

16 drużyn z całej Polski – reprezentujących swoje województwa – przyjechały do Milicza, aby rozegrać turniej w kategorii wiekowej młodziczek. Siatkarki są zgromadzone w kadrach wojewódzkich, a jednym z ważniejszych kryteriów przydziału były parametry wysokościowe.

W pierwszym dniu zgrupowania 192 dziewczynek z całego kraju przeszło próby testowe określające ich predyspozycje motoryczne (np. skok dosiężny czy rzut piłka lekarską 1kg) oraz wykonano najistotniejsze pomiary antropologiczne (wysokość i ciężar ciała). Jutro zaczynają się rozgrywki, które w pierwszej kolejności mają na celu wyłonienie grupy dziewcząt (ok. 30-32 siatkarek) najzdolniejszych w tej kategorii wiekowej. Zdolne siatkarki to w tym wieku takie zawodniczki, które w dłuższej perspektywie czasowej mogą osiągnąć znaczące wyniki w siatkówce seniorskiej.Wyniki tego turnieju nie są sprawą priorytetową, najistotniejszym celem jest wyselekcjonowanie najzdolniejszych zawodniczek w tej kategorii wiekowej. Nie rozstawiano zespołów więc skład grup wyłoniono w drodze losowania – powiedział Andrzej Skałecki, trener koordynator w województwie Dolnośląskim. – My trafiliśmy m. in. na Łódzkie, Małopolskie i Podkarpackie, więc nie będzie łatwo przedostać się do kolejnej fazy turnieju – dodał Skałecki.

Turniej potrwa do niedzieli, wtedy poznamy zwycięzcę rywalizacji 16 zespołów. W niedzielę również będą ogłoszone pierwsze powołania do nowo tworzonej kadry Polski kadetek – tak naprawdę to te zawodniczki będą głównymi wygranymi czterodniowych zmagań w Miliczu.

Podział w grupach zespołów wojewódzkich
XVII-tego turnieju Nadziei Olimpijskich:

Grupa „A”
1.	Świętokrzyskie
2.	Mazowieckie
3.	Pomorskie
4.	Kujawsko-Pomorskie

Grupa „B”
1.	Łódzkie.
2.	Małopolskie
3.	Podkarpackie
4.	Dolnośląskie

Grupa „C”
1.	Warmińsko-Mazurskie
2.	Wielkopolskie
3.	Zachodnio-Pomorskie
4.	Podlaskie

Grupa „D”
1.	Śląskie
2.	Lubuskie
3.	Opolskie
4.	Lubelskie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved