Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wydawnictwo na jubileusz 60-lecia Podkarpackiej siatkówki

Wydawnictwo na jubileusz 60-lecia Podkarpackiej siatkówki

Wczoraj w siedzibie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie zaprezentowano kolorowe wydawnictwo w formie albumu pt. ''60 lat podkarpackiej siatkówki''. Publikacja ta powstała z inspiracji PWZPS w Rzeszowie z okazji 60-lecia jego działalności.

Na 100 stronach tego unikatowego i efektownie wydanego albumu autorzy w osobach Andrzeja Kosiorowskiego i Andrzeja Kowala przypominają o początkach siatkówki, przedstawiając organizację i działalności niegdyś Rzeszowskiego Związku Piłki Siatkowej, a dziś Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej, historie i osiągnięcia wiodących klubów z terenu województwa podkarpackiego. – Zdobyć materiały źródłowe do tego wydawnictwa nie było łatwo. Poprosiliśmy do współpracy działaczy z całego regionu, dzięki którym udało się nam zdobyć unikatowe zdjęcia i materiały – mówi Andrzej Kosiorowski, wespół z Andrzejem Kowalem (II trener Resovii) przedstawił w monografii najwybitniejszych siatkarzy, olimpijczyków, mistrzów świata i mistrzów olimpijskich, którzy rozsławili imię polskiej i podkarpackiej siatkówki. Autorzy przypomnieli również trenerów i działaczy , którzy tworzyli sekcje siatkarskie, prowadzili drużyny i odnosili sukcesy. – W ubiegłym roku wespół z prezesem PWZPS, Wieśkiem Radomskim, postanowiliśmy wydać tego typu monografię. Nie łatwo było jednak zrealizować takie przedsięwzięcie, ale wspólnymi siłami i dzięki pomocy kilku sponsorów się udało. Myślę, że warto było dla tych wszystkich ludzi związanych z siatkówką, od działaczy poprzez zawodników po kibiców włożyć trud w przygotowanie tego wydawnictwa – twierdzi nestor dziennikarstwa na Podkarpaciu, Kosiorowski. Autorzy zdają sobie sprawę, że wiele rzeczy mogło umknąć ich uwadze. – Apelujemy do ludzi, którzy dysponują archiwalnymi zdjęciami, wynikami i innymi materiałami z historii siatkówki w naszym regionie aby pomogli nam przy kolejnym wydawnictwie. Chcemy jeszcze bardziej rozszerzyć historie, ale dotarcie do wielu materiałów szczególnie sprzed wielu laty jest bardzo trudne – zakończył prezes PWZPS, Wiesław Radomski.

Jubileusz i kursokonferencjaPWZPS organizuje 4 października uroczyste obchody jubileuszu 60-lecia. Na imprezę zaproszeni zostaną ludzie związani z podkarpacką siatkówką, którzy odznaczenie za dokonania. Kila dni wcześniej (30.09. – 1.10.) natomiast PWZPS organizuje kursokonferencję dla trenerów nie tylko z naszego województwa. W sobotę poprowadzi ja asystent trenera Raula Lozano, w przeszłości były siatkarz Resovi, Alojzy Świderek, a w niedziele Zbigniew Trzaskoma, który opowie o treningu siłowym w siatkówce.

Album ”60 lat podkarpackiej siatkówki” (35 zł) można od dziś kupić codziennie w siedzibie PWZPS w Rzeszowie, ul. Pułaskiego 13a, w księgowości od godz. 8 do 15. W późniejszym terminie to wydawnictwo (wydane w nakładzie 2 tys. egzemplarzy) będzie można tez nabyć na meczach siatkówki w Rzeszowie.

Autor tekstu: Rafał Myśliwiec (Super Nowości)

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved