Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Trzy dni siatkarskich emocji w Ustce

Trzy dni siatkarskich emocji w Ustce

Tradycyjnie już przeprowadzono cykliczną imprezę pod nazwą VI Słowiński Turniej w Piłce Siatkowej Ustka 2006. W tegorocznej edycji rywalizowali młodziczki i juniorzy.

Z grona dziewcząt triumfowała kadra województwa małopolskiego. W stawce chłopców pierwsza lokata przypadła kadrze województwa mazowieckiego

Słowiński turniej to duża impreza. Do gry przystąpiło 28 ekip (12 dziewczęcych, 16 chłopięcych). – Poziom zawodów z udziałem chłopców był imponujący. Zmienną dyspozycję zaprezentowały dziewczęta – tak ocenił trzydniowe zmagania Zbigniew Bąk, główny organizator turnieju. – W grze młodych zawodników i zawodniczek było widać sporą agresywność siatkarską i niezwykłą ofiarność w obronie. Mecze były zacięte i niezwykle widowiskowe. Spora grupa uczestników zaprezentowała wysokie umiejętności techniczne.Rozegrano łącznie 76 meczów. Nad prawidłowym przebiegiem gier czuwał sędzia Józef Gliński, który reprezentował OZPS w Opolu. Już od kilku lat Polski Związek Piłki Siatkowej docenia sprawną organizację zawodów i udziela pomocy. Za rok ponownie Ustka będzie organizatorem tego siatkarskiego przedsięwzięcia. Patronat nad usteckim turniejem sprawował Zdzisław Kołodziejski, starosta słupski. Gościem specjalnym był Marcin Prus, który jeszcze niedawno zaliczał się do czołowych siatkarzy reprezentacji Polski, a obecnie mocno wcielił się w rolę komentatora telewizyjnego imprez siatkarskich.

Spotkania odbywały się w trzech usteckich obiektach szkolnych w Liceum Ogólnokształcącym, Szkole Podstawowej nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2.

Autor tekstu: Krzysztof Niekrasz

źródło: Głos Pomorza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved