Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > „Skarpianki” zostały przydzielone do grupy

„Skarpianki” zostały przydzielone do grupy

Siatkarki Skarpy Toruń po uzyskaniu awansu do drugiej ligi, przygotowują się inauguracji rozgrywek, którą zaplanowano na 23 września. Torunianki wykorzystały ostatnią szansę awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, wygrywając turniej barażowy w Osięcinach.

Po zwycięstwie w tych zawodach nastroje w drużynie są świetne – powiedział Jerzy Komorowski, trener Skarpy Toruń.

Jednak dobre humory zostały zachwiane wczorajszego dnia. Podopieczne Jerzego Komorowskiego, jak również dwa inne zespoły z barażów, poznały grupy i przeciwniczki z którymi będą rywalizować.Gaudia Trzebnica trafiła do grupy drugiej, Zawisza Sulechów do pierwszej, czyli tej gdzie występuje Nafta II Piła i Budowlani Toruń, z kolei Skarpa, zwycięzca barażu, trafi do grupy warszawskiej, czyli trzeciej – wyliczyła Andżelika Miś, pracownik biura Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Przy wyborze grup PZPS brał pod uwagę odległości jakie przemierzać będą kluby podczas rozgrywek ligowych. Do Biłgoraja byłoby dalej z Sulechowa, niż z Torunia, stąd taki, a nie inny podział grup.

Tym samym zawodniczki Skarpy będą musiały przemierzyć znacznie więcej kilometrów w trakcie sezonu, niż choćby siatkarki Budowlanych Toruń, które także będą występować w drugiej lidze (lecz w innej grupie).

Tak też przypuszczaliśmy – dodał Jerzy Komorowski. – Szkoda. Łatwiej byłoby nam rozpracować przeciwników w grupie pierwszej. Teraz niestety będziemy mieli dalsze i droższe wyjazdy.

źródło: Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved