Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze Legii będą grać na Saskiej Kępie

Siatkarze Legii będą grać na Saskiej Kępie

Zarząd Stowarzyszenia "Grupa 1916" podał, że siatkarze SKF Legia Warszawa swoje mecze ligowe w sezonie rozgrywkowym 2006/2007 będą rozgrywać w Środowiskowej Hali Sportowej "Saska" przy ulicy Angorskiej 2.

Wybór hali jest nieprzypadkowy. Od lat w dzielnicy Praga Południe panuje przyjazny klimat dla sportu, a okolice zamieszkuje liczna grupa kibiców waszawskiej Legii. Ponadto hala „Saska” zapewnia komfort uczestnictwa w zawodach sportowych zarówno zadownikom, jak i publiczności. Nie bez znaczenia przy wyborze hali był fakt dogodnego połączenia komunikacyjnego, w tym również z ulicą Łazienkowską, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze i hokeiści Legii.

Środowiskowa Hala Sportowa „Saska” posiada 200 miejsc siedzących, jest dostosowana dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Ligowe mecze siatkarzy SKF Legia w sezonie 2006/2007 rozpoczynać się będą w soboty o godzinie 16:30. Pierwsze spotkanie 7 października z zespołem Urzędu Gminy Zawidz MKS MDK Warszawa.Treningi z drużyną Legii Warszawa rozpoczął libański zawodnik polskiego pochodzenia, Adam El Kass. – Otrzymaliśmy sygnał o sytuacji Adama i postanowiliśmy zaprosić go na zajęcia. To bardzo sympatyczny chłopak i perspektywiczny siatkarz – twierdzi trener Wojciech Szczucki. A co ma do powiedzenia sam zawodnik?

Urodziłem się 27 marca 1982 roku w Kaliszu. Przez ostatnie 15 lat mieszkałem w Libanie. Niestety, wybuchła wojna i byłem zmuszony wyjechać z kraju. Po przyjeździe do Polski ludzie z ośrodka pomocy społecznej spytali czym się zajmuję? Wieść o siatkarskiej pasji szybko się rozniosła i oto ćwiczę pod okiem trenera Szczuckiego – mówi Adam El Kass.

Występowałem w kadrze juniorskiej, a ostatnio seniorskiej, choć nie w pierwszej szóstce. W Libanie grałem w zespole Kalamun, z którym zająłem czwarte miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi. Mam za sobą przygodę w drużynie Wahadat ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, broniłem także barw Uniwersytetu Balamand. Rok temu, w sierpniu, brałem udział w uniwersyteckich mistrzostwach świata w tureckim Izmirze.

Gram w siatkówkę od dawna, Uwielbiam sport i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę przychodzć na treningi. Przez ostatnie pięć miesięcy nie dane mi było grać i dlatego pilnie pracuję, by odzyskać zgubioną formę – powiedział młody Libańczyk.

Chciałbym, aby poprawiła się sytuacja w moim kraju, bym mógł wrócić. Właśnie teraz mieliśmy jechać na mistrzostwa Azji do Kataru. Zgrupowanie reprezentacji przerwała wojna…

źródło: legialive.pl, Mazowiecki Sport Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved