Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Płomień Sosnowiec chce wrócić do elity

Płomień Sosnowiec chce wrócić do elity

Płomień Sosnowiec, po opuszczeniu Polskiej Ligi Siatkówki, stracił hojnych sponsorów - PKE oraz Polską Energię, jednak nie rozpadł się. - Nie ukrywam, że naszym głównym celem jest powrót w szeregi PLS-u - mówi prezes Kaczmarczyk.

W klubie nie poprzestano na powrocie do starej, historycznej nazwy, ale poczyniono kroki oszczędnościowe i rozpoczęto poszukiwania nowego sponsora. – Przygotowujemy się solidnie do nowego sezonu, mieliśmy dwa sparingi z Częstochową, w ostatni weekend wystąpiliśmy w turnieju w Bielsku, a następnie zagramy w Pucharze Polski – podkreśla Paweł Kaczmarczyk.

Liga wystartuje 7 października, ale Płomień w pierwszej odsłonie pauzuje; tydzień później gra w Pile, a 21 października gości Nysę. W zespole nie nastąpiły duże zmiany. Na parkiecie hali przy ul. Żeromskiego zobaczymy w nowym sezonie: Rafała Legienia, Grzegorza Kosoka, Marcina Kudłacika, Dariusza Szulika, Marcina Grygiela, Tomasza Tomczyka, Roberta Kiwiora, Jakuba Łomacza oraz Adriana Stańczaka (libero). Kadrę uzupełnili: Łukasz Jurkojć (z Jokera Piła), Dominik Kwapisiewicz (z greckiego Aristotelis Skydra) i Michał Krajewski (z UKS „12 – Polska Energia”).Trenerem jest Mirosław Zawieracz (z Jokera Piła), kierownikiem drużyny – Jarosław Szopa, a trenerem odnowy biologicznej – Jacek Stychno.

Trener Radosław Panas oraz Michał Żuk odeszli do Częstochowy, Mariusz Syguła do Jokera. Nie zagrają również w tym sezonie Andrew Earl (kontrakt wygasł) i Paweł Siezieniewski (był wypożyczony z Jastrzębia).

W związku ze zmianą nazwy klubu „PKE-Polska Energia” SSA na „Płomień” SSA została zmieniona także nazwa klubu młodzieżowego z dotychczasowej UKS „12 – Polska Energia” na UKS „Kazimierz Płomień”.

W rozgrywkach młodzieżowych sezonu 2006/2007 sosnowieckie drużyny będą występowały pod następującymi nazwami:

– klasa wojewódzka – „Płomień” SSA Sosnowiec,

– juniorzy – „Płomień” SSA Sosnowiec,

– kadeci I – „Płomień” SSA Sosnowiec,

– kadeci II – UKS „Kazimierz Płomień” Sosnowiec,

– młodzicy – UKS „Kazimierz Płomień” Sosnowiec,

– minisiatkówka – UKS „Kazimierz Płomień” Sosnowiec.

źródło: kazimierzplomien.pl, sosnowiec.info.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved