Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Panathinaikos z Superpucharem Grecji

Panathinaikos z Superpucharem Grecji

Siatkarze ateńskiego Panathinaikosu rozpoczęli sezon od zwycięstwa w Superpucharze Grecji. „Zieloni” bez najmniejszych problemów pokonali Iraklis 3:0, w setach do 21, 21 i 18.

Wspaniała i gorąca atmosfera jak to w Grecji zwykle bywa towarzyszyła finałowemu spotkaniu, które rozegrane zostało w hali Panathinaikosu, w Atenach. Panathinaikos rozpoczął mecz w imponującym stylu odejmując przewagę 4:0. Chwilę później było już 6:0 i o pierwszy czas zmuszony był prosić trener Iraklisu. Przewaga Panathinaikosu podczas pierwszej przerwy technicznej wynosiła siedem punktów (8:1). Przy kolejnej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 16;10. Iraklis próbował dojść rywala, udało im się zbliżyć na dwa punkty 17:15. Gospodarze nie pozwolili jednak wydrzeć sobie zwycięstwa wygrywając tę odsłonę 25:21.

Również w drugim secie przewaga Panathinaikosu utrzymywała się od samego początku. Nie pomogły zmiany dokonywane przez szkoleniowca Iraklisu, jego zespół przy pierwszej przerwie technicznej przegrywał 3:8. Przy stanie 19:11 dla Panathinaikosu z boiska zszedł słabo spisujący się Andrej Kravarik. Ponownie zawodnikom Iraklisu udało się zmniejszyć przewagę na 21:17 jednak nie byli w stanie zagrozić rywalom również i w tej partii przegrywając ponownie 21:25.

Ostatni set meczu był już „grą do jednej bramki”. Panathinaikos, który po wygranych dwóch setach miał ogromną przewagę psychiczną dokończył dzieła pewnie zwyciężając 25:18 i zgarniając Superpuchar Grecji.

Andrej Kravarik:

Panathinaikos zagrał cały mecz dużo lepiej od nas. Jesteśmy jednak nową drużyną, która potrzebuje czasu. Z Iraklisu odeszło większość zawodników. W hali była świetna atmosfera. Chciałbym życzyć powodzenia wszystkim drużynom biorącym udział w tegorocznych mistrzostwach Grecji.

Todor Baev:

Bardzo się cieszę, że udało nam się zdobyć ten puchar. Przede wszystkim dlatego, że Panathinaikos nie miał tego tytułu i to było dla nas bardzo ważne. A po drugie cieszę się, że nawet po ciężkim okresie przygotowawczym zagraliśmy tak dobry mecz. Brakowało mi tej atmosfery meczów.

Leonis Aleksandros:

Chciałbym pogratulować Panathinakosowi, byli dziś lepsi. Porównania tych dwóch zespołów są nie na miejscu. Obydwie ekipy są w zupełnie innym miejscu przygotowań. Myślę, że Panathinaikos to drużyna, która może zagrać w final four tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów. Iraklis znów jest młodym zespołem, który z takich meczów wyciąga wiele cennego doświadczenia.

Francisco dos Santos:

Podziękowania należą się wszystkim moim zawodnikom. Tak jak powiedział trener Iraklisu, w drużynie Panathinaikosu nie zaszły wielkie zmiany, wymieniliśmy tylko trzech zawodników. To zadecydowało o naszym sukcesie.

Amaral Dante:

Zagraliśmy bardzo dobrze w ataku i przyjęciu. Rozpoczęliśmy ten sezon najlepiej jak mogliśmy, ale zdajemy sobie sprawę że w walce o mistrzostwo będzie dużo trudniej.

Panathinaikos – Iraklis 3:0 (25:21, 25:21, 25:18)

Panathinaikos:Marcelinio, Gomez, Dante, Baev, Pantaleon, Andreadis, Stefanou (l)

Iraklis: Brooks, Kravarik, Depestele, Nilsson, Olree, Smaragdis, Dimitriakopoulos (lo)