Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ostatni transfer do Mielca z… Białorusi?

Ostatni transfer do Mielca z… Białorusi?

15 września siatkarki Stali Mielec wyjeżdżają na obóz przygotowawczy do Kielnarowej. Będzie to drugi etap przygotowań do nowego sezonu w LSK. Mielczanki mają tam rozegrać co najmniej dwa mecze kontrolne z UMKS Łańcut (trenera Romana Murdzy) i z drużyną z Ostrowca Św.

Od trzech tygodni mielczanki trenują na obiektach obiektach Mielcu pod wodzą trenera Jacka Wiśniewskiego, któremu pomaga Anna Dybek-Skucińska. W trenującej dwa razy dziennie (z wyjątkiem weekendów) kadrze jest 12 siatkarek, ale wszystko wskazuje na to, że to grono zwiększy się jeszcze o jedną zawodniczkę. Od wielu tygodni działacze i trenerzy mieleckiej drużyny poszukują jeszcze jednej skrzydłowej. Wobec ograniczonych możliwości finansowych klubu oraz brakiem „wolnych” siatkarek określonej klasie na polskim rynku poszukiwania zostały skierowane na zagranicę. Pomóc ma w tym najbardziej znany siatkarski manager w naszym kraju-pochodzący z Rzeszowa Andrzej Grzyb. Nazwisko nowej siatkarki na razie jest tajemnicą – ma to być zawodniczka znajdująca się w kadrze reprezentacji Białorusi, która ostatnio grała barażowe mecze o awans do Mistrzostw Europy.

Pierwszym poważniejszym sprawdzianem dla ekipy trenera Jacka Wiśniewskiego będzie turniej „O Puchar Prezydenta Mielca” w dniach 30 września – 1 października. Zagrają Stal Mielec, BKS Bielsko-Biała, Muszynianka i jeszcze jedna (na razie nieustalona) drużyna.Odnotujmy jeszcze, że 1 września odbyło się zebranie sprawozdawcze KPSK Stal Mielec. Sprawozdania z działalności złożył zarząd i komisja rewizyjna. Oba sprawozdania zostały przyjęte, udzielono także absolutorium prezesowi klubu i zarządowi, którzy otrzymali podziękowania za owocną pracę w minionym okresie sprawozdawczym. Trzeba zaznaczyć, że był to chyba najtrudniejszy rok w historii mieleckiego klubu siatkarek. Prezesowi Marianowi Grzance i trenerowi Jackowi Wiśniewskiemu udało się nie tylko uratować istnienie zespołu, ale także obronić byt w Lidze Siatkówki Kobiet. Klub powoli wychodzi na prostą (systematycznie spłacane jest zadłużenie), a po ostatnich zmianach w składzie liczni sympatycy siatkówki w Mielcu ufają, że częściej niż w minionym sezonie będą oglądać swoją drużynę walczącą o zwycięstwa w LSK.

źródło: gcnowiny.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved