Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Nikolaj Iwanow: Przekonał mnie Plamen

Nikolaj Iwanow: Przekonał mnie Plamen

Za kilka dni dołączy do drużyny Jastrzębskiego Węgla kolejny Bułgar w historii zespołu. Kolejny reprezentant tego kraju, kolejny również w tym sezonie Iwanow w Polsce. Grał w Bułgarii, Turcji i Rosji. Teraz przyszedł czas na polską ligę.

Przyjadę w najbliższych dniach. Właśnie trwa załatwianie formalności wizowych. Sądzę, że zamelduję się jeszcze w tym tygodniu i dołączę do kolegów. – mówi zawodnik. Na jego przyjazd z niecierpliwością oczekują w klubie, gdzie trener ma do dyspozycji tylko czterech zawodników.

Polska ma znakomitą reprezentację i bardzo silną ligę – przyznaje Iwanow. – Według mnie wasza ekstraklasa to jedna z czterech najsilniejszych lig europejskich. Zanim podpisałem kontrakt, sporo się o klubie dowiedziałem. Przez dwa dni byłem w Polsce, rozmawiałem z szefami klubu, pytałem o plany sportowe. Nie obeszło się bez rozmów z Plamenem Konstantinowem, który grał w Jastrzębiu w poprzednim sezonie. Plamen mówił o Jastrzębskim Węglu w samych superlatywach. Chwalił organizację klubu, jego potencjał, mówił o wysokich celach na kolejne lata. To mnie przekonało.Iwanow potwierdził również, trwające negocjacje z Kubańczykiem Juantoreną. – Osmany to mój dobry przyjaciel – mówi nowy rozgrywający Jastrzębia. – Przez dwa lata graliśmy w rosyjskim klubie Nieftiannik. To znakomity zawodnik, podpora reprezentacji Kuby i byłoby świetnie nadal razem grać. Jestem w stałym kontakcie z Juantoreną. On się wstępnie zgodził. Chce grać w Polsce, chce grać w Jastrzębiu. Niewykluczone jednak, że ta sprawa będzie musiała być załatwiana na wyższych niż klubowe szczeblach, bo Kubańczycy mają trudności w transferach do zagranicznych lig. Ale ten transfer wydaje mi się bardzo realny.

* Wypowiedzi zawodnika na podstawie wywiadu Piotra Płatka, gazeta.pl

źródło: gazeta.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved