Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Lube Banca Macerata zdobyła Superpuchar Włoch

Lube Banca Macerata zdobyła Superpuchar Włoch

Aktualni mistrzowie Włoch, mimo zaskakującego początku sezonu (przegrana w 1. kolejce z Romą 0:3) dzisiaj zaprezentowali się znacznie lepiej. W meczu finałowym o Superpuchar Włoch pokonali zespół z Cuneo 3:1.

Kilka dni temu Ivan Miljković, kapitan Maceraty przyznał, że Superpuchar jest jedynym trofeum, którego brakuje mu w barwach Maceraty. Wygrał z nią zarówno Ligę Mistrzów, Puchar CEV, mistrzostwo jak i Puchar Włoch. Teraz do bogatej kolekcji medali może dołożyć również Superpuchar Italii.

W pierwszym secie zawodnicy Maceraty przypominali tę drużynę, która przegrała z beniaminkiem rozgrywek w zeszłą niedzielę. Grali bez pomysłu a jak przyznali komentatorzy nawet Giacomo Sintini, rozgrywający Lube wypadł blado przy swoim rywalu po drugiej stronie siatki, Manuelu Coscione. Cuneo prowadziło od początku, 8:5, 17:14, wygrywając partię do 18 ku niezadowoleniu kibiców zgromadzonych w Pesaro, w zdecydowanej przewadze tych z Maceraty.

W drugiej odsłonie meczu trener de Giorgi zmuszony był dokonać zmian. Z boiska zszedł Renaud Herpe, który w pierwszym secie zanotował 0% w ataku. Zastąpił go Alessandro Paparoni, a gospodarze zaczęli grać bardziej zdecydowanie. Miljković kończył ataki (w pierwszej partii zdobył 7 punktów, przy 18 w ogóle zdobytych przez Maceratę), obniżyła się za to skuteczność rywali. Michał Lasko atakował tylko z 29% skutecznością, dwa błędy w ataku popełnił Giba i bardzo szybko set zakończył się zwycięstwem Maceraty 25:21.

Od początku trzeciego seta dwupunktowe prowadzenie mieli goście z Cunneo. To oni schodzili na pierwszą przerwę techniczną prowadząc 8:6. Szybko jednak Macerata doprowadziła do remisu 11:11 gdy dwoma asami z rzędu popisał się Kubańczyk, Angel Dennis. Dobra zagrywka Miljkovića wyprowadziła jego zespół na prowadzenie 16:14. W końcówce dominowali już tylko gospodarze pewnie wygrywając 25:18 i obejmując prowadzenie w meczu 2:1.

Ostatnia partia od początku toczyła się pod dyktando podopiecznych Ferdinanda de Giorgi. Skuteczne ataki Dennisa i Paparoniego a także nie do zatrzymania na środku Rodrigao wyprowadziły Maceratę na prowadzenie 11:7. Trener Cuneo zdjął z boiska Gibę, który był cieniem samego siebie. Druga przerwa techniczna to prowadzenie Maceraty 16:11 i w ostateczności zwycięstwo ponownie 25:21. MVP meczu wybrany został Angel Dennis.

Lube Banca Marche Macerata – Bre Banca Lannutti Cuneo 3-1

(18-25 25-21 25-18 25-21)

Lube Banca Marche Macerata: Geric, Miljkovic, Herpe, Rodrigao, Sintini, Dennis, Corsano (l), Raimaekers, Paparoni, Monopoli.

Bre Banca Lannutti Cuneo: Coscione, Giba, Cozzi, Lasko, Wijsmans, Ormcen, Vergnaghi (l), Rigoni.

źródło: inf. własna, volleyball.it