Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Grzegorz Pilarz: Ostro trenujemy

Grzegorz Pilarz: Ostro trenujemy

- Zajęcia są intensywne, trenujemy mocno, ale bez dużego wysiłku i należytej pracy nie ma wyników – mówi o kolejnym zgrupowaniu w Spale, przed MŚ w Japonii, reprezentant Polski, Grzegorz Pilarz.

O 8.15 jest śniadanie, od 9 zaczynamy 2,5 godzinny trening, później mamy obiad, chwilę odpoczynku i kolejny trening w hali albo na siłowni. Po kolacji do godziny 23.30 mamy czas wolny. Zajęcia mamy od poniedziałku do piątku.

Tak na dobrą sprawę to wolnego czasu mamy około 3 godziny. Po obiedzie od 13.30 do około 16.30. Każdą wolną chwilę staramy się wykorzystać na odpoczynek. Wieczorny trening kończy się około godz. 20 i później po kolacji człowiek marzy tylko o wypoczynku i regeneracji sił na kolejny dzień. Na weekendy tzn. sobotę i niedzielę, bo w piątek jeszcze trenujemy, rozjeżdżamy się do domów, by w niedzielę na w godzinach wieczornych być już w Spale. – mówi rozgrywający reprezentacji Polski.Na zgrupowaniu w Spale kłopotów wam nie brakuje. Jest was aktualnie czternastu, a wkrótce będzie jeszcze mniej… – W piątek chłopaki z Bełchatowa wracają do swojego klubu, żeby przygotowywać się do meczów Ligi Mistrzów i zostanie nas jedenastu. Wiem, że prowadzone są rozmowy, aby zasilił nas ktoś z kadry B albo z zespołu juniorów, bo w tak okrojonym składzie ciężko będzie realizować założenia na treningach. Zawodnicy Skry mają dołączyć do kadry po ostatnim meczu LM (13.10. – przyp. red.),[/q] a chłopaki grający za granicą na trzy tygodnie przed listopadowymi mistrzostwami Świata.[/q]

Przygotowania do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w listopadzie w Japonii odbywać się będą tylko w ośrodku przygotowań olimpijskich w Spale? – Od 30 września do 8 października rozjedziemy się do klubów i tam będziemy trenować. W tym czasie wiem, że Resovia zagra w Warszawie w Memoriale Ambroziaka i pewnie wraz z Łukaszem Perłowskim też tam wystąpimy. Od 9 października wracamy do Spały i do końca miesiąca trwać będzie zgrupowanie. Na początku listopada wyselekcjonowana dwunastka wyjedzie do Japonii na okres aklimatyzacji i tam też rozegra mecze sparingowe.

Jak widzisz swoje szanse na wyjazd z reprezentacją na mistrzostwa świata do Japonii? – Będzie bardzo ciężko załapać mi się do dwunastki, która poleci do Japonii. Zdaję sobie sprawę, że niemal stuprocentowymi pewniakami na wyjazd są bardziej doświadczeni Paweł Zagumny i Łukasz Żygadło, a moje szanse są naprawdę nikłe. Nie oznacza to jednak, że nie chcę jechać na MŚ i odpuszczam na zajęciach. Trenuje bez kompleksów, ale jestem realistą. Na pewno ta ciężka praca, jaką wykonałem w tym roku na kadrze będzie procentowała w przeszłości.

Z Grzegorzem Pilarzem Rozmawiał Rafał Myśliwiec (Super Nowości)

źródło: reprezentacja.net, Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved