Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Szczecinie mają tylko jeden cel

W Szczecinie mają tylko jeden cel

fot. archiwum

W piątek Piast Szczecin pojedzie na turniej do Krakowa z okazji 100-lecia Wisły. - Przed nami postawiono cel: powrót do Ligi Siatkówki Kobiet - mówi trener Piasta Jerzy Taczała. - Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby go osiągnąć.

W poprzednim sezonie Piast Szczecin spadł do I ligi. W trakcie rozgrywek sprawił kilka niespodzianek, ale ostatecznie trafił do baraży. W tej fazie rywalizacji nie sprostał poznańskiemu AZS-owi, który dysponował ogromnym potencjałem. – Poznanianki zagrały też znacznie lepiej niż w trakcie sezonu – powiedział trener Jerzy Taczała . – Nasz trud i wysiłek został, mimo degradacji do I ligi, doceniony przez kierownictwo klubu. Pozostałem trenerem pierwszego zespołu. Teraz przygotowujemy się na własnych obiektach do nowego sezonu.

 

Treningi szczecińskie siatkarki rozpoczęły 20 lipca. Rozegrały dwa sparingi, pokonując Rumię 4:0 oraz rywala zza miedzy Chemika Police 4:1. W piątek Piast pojedzie na turniej do Krakowa z okazji 100-lecia Wisły. Zespół ze Szczecina będzie miał okazję sprawdzić się z czołowymi drużynami Ligi Siatkówki Kobiet oraz miejscowym zespołem, który na pewno będzie jdenym z najgroźniejszych rywali w walce o awans. 

Wisła na pewno będzie liczyć się w walce o pierwsze miejsce – powiedział Jerzy Taczała. – Silna jest MMKS Dąbrowa Górnicza czy Skra Bełchatów. Wzmocnił skład Ostrowiec Świętokrzyski. Sądzę, że dużo do powiedzenia w walce o awans będzie miało z sześć zespołów.

 

W porównaniu z poprzednim sezonem z Piasta odeszło kilka zawodniczek. Zabraknie m.in. Iriny Archangielskiej . W Szwajcarii grać będzie Gabriela Laskowska .

 

Kadra Piasta Szczecin : Marta Szymańska, Magdalena Strąk, Paulina Chojnacka, Katarzyna Bury, Marlena Twaróg, Paulina Dutkiewicz, Paulina Rolińska, Kinga Kasprzak, Anna Związek, Anna Róg, Karolina Kowalska i Marta Benderska.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved