Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME juniorów: Porażka z Holandią

ME juniorów: Porażka z Holandią

Polscy juniorzy przegrali dzisiaj 1:3 z reprezentacją Holandii, w meczu o miejsca 5-8, i tym samym będą grać jutro ze Słowacją, w spotkaniu o 7. miejsce w mistrzostwach Europy.

Nasza reprezentacja przede wszystkim w dwóch pierwszych zaciętych setach przegrała dwupunktową różnicą. Przy stanie 0:2 w setach nasi siatkarze jakby się obudzili i nie dali żadnych szans kolegom z Niderlandów. W ostatnim secie wydawało się, że Holendrzy powrócili mocnym uderzeniem do gry, ale w końcówce dali się dogonić naszym juniorom. Biało-czerwoni w tym zaciętym finiszu mieli nawet dwie piłki setowe, ale ostatecznie lepsi okazali się rywale wygrywając set 33:31 i tym samym cały mecz.

Holendrzy byli dzisiaj do ogrania, powiem więcej, jest to kolejny mecz, który wygrywamy w małych punktach i statystykach, jednak liczy się wynik, a ten jest dla nas niekorzystny – podsumował spotkanie trener Zdzisław Gogol. – Jestem zadowolony z gry chłopaków, przyjęcie mieliśmy na poziomie 82% w całym meczu, zaś atak na poziomie 56%, więc bardzo dobrze. Niestety przegrywamy końcówki setów, myślę, że głównie psychicznie nie wytrzymujemy napięcia, popełniamy proste błędy i to powoduje, ze przegrywamy – dodał trener Gogol.

W walce o miejsce 7 reprezentacja Polski zmierzy się jutro z zespołem Słowacji, natomiast Holendrzy zagrają o miejsce 5 z drużyną Serbii i Czarnogóry. – Po raz kolejny zagramy z drużyną Słowacji. Myślę, że są w naszym zasięgu, musimy jednak uszczelnić blok, bo Słowacy atakują na niższym pułapie niż Holendrzy, musimy też zagrać bardzo dobrze w przyjęciu, bo nasi jutrzejsi rywale mają bardzo mocną zagrywkę – podsumował trener Gogol.

Polska – Holandia 1:3 (23:25, 25:27, 25:14; 31:33)

Polacy zagrali w składzie: Krzysztof Antosik, Zbigniew Bartman, Arkadiusz Świechowski, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Bartosz Janeczek i Bartosz Sufa (libero).

Zmiany: Mikołaj Sarnecki, Waldemar Kaczmarek, Michał Kubiak.