Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Bułgarskie kluby przed pucharem CEV

Bułgarskie kluby przed pucharem CEV

Rozgrywki ligowe w Bułgarii rozpoczną się po mistrzostwach świata. Ale drużyny nie próżnują. Oficjalne przygotowania do rozgrywek pucharu CEV rozpoczęły dwa startujące w nim bułgarskie kluby – CSKA Sofia i Pirin Balkanstroj.

Szeregi CSKA Sofia, z którym w turnieju pucharu CEV zmierzy się olsztyński AZS, zasili najprawdopodobniej Bułgar z włoskim paszportem, Aleksandr Gracieti. Ten 34-letni zawodnik jest dobrym przyjacielem trenera CSKA, Aleksandra Popowa. Gracieti mierzy 208 cm wzrostu i gra na pozycji środkowego bloku. W przeszłości występował w takich klubach jak włoskie Montichiari, Piacenza czy hiszpańska Almeria.

Drużyna CSKA Sofia poza ligą bułgarską zagra w tym sezonie w pucharze CEV. Już w styczniu przyszłego roku w Sofii rozegrany zostanie turniej, w którym poza gospodarzami zagrają również polski AZS Olsztyn, serbska Crwena Zwezda i turecki Beledijespor.Mamy bardzo silnych przeciwników – powiedział trener CSKA, Popow. – Najważniejsze żeby mój zespół pokazał dobrą siatkówkę. Wtedy możemy zagrozić nawet najsilniejszym drużynom.

W Pucharze CEV wystąpi również zespół Pirin Balkanstroj Razlog. Drużyna pojedzie na turniej do Szwajcarii, gdzie zmierzy się z miejscową Lozanna, Hypo Klagenfurt z Austrii oraz zwycięzcą meczu pomiędzy Halbankiem Ankara z Turcji i Kromsoda Krasnoperekopsk z Ukrainy.

W drużynie w porównaniu z ubiegłym sezonem zaszły dwie bardzo istotne zmiany. Do zespołu dołączyli były kapitan narodowej reprezentacji Bułgarii, Nikolaj Najdenow oraz były zawodnik Lukoila Neftochimik, Ljubo Hristow. Drużyna w dniach 5-8.listopada weźmie udział w międzynarodowym turnieju w Razlog z udziałem macedońskiego zespołu Rabotnicki oraz greckiej Etnikos.

Zanim rozpoczną się zmagania pucharu CEV obydwie drużyny spotkają na ligowym parkiecie. Już 8 grudnia ruszy bułgarska liga i obydwa zespoły zagrają swój pierwszy mecz przeciwko sobie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved