Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Amerykanie przyjeżdżają na treningi AZS-u

Amerykanie przyjeżdżają na treningi AZS-u

Od czwartku siatkarze Wkręt-Metu niemal w komplecie będą się przygotowywać do nowego sezonu. Najbliższe dni częstochowianie spędzą bardzo aktywnie. W ciągu siedmiu dni rozegrają aż pięć sparingów i jeden mecz pokazowy.

Phill Eatherton przyjechał do Częstochowy we wtorek, Brook Billings i Riley Salmon mieli dotrzeć w środę wieczorem. Okazuje się, że cała trójka zostanie z drużyną aż do końca października, po czym uda się na zgrupowanie kadry USA, która przygotowywać się będzie do mistrzostw świata w Japonii. To efekt działań trenera Arie Brokkinga, który długo zabiegał, aby mieć Amerykanów jak najszybciej i jak najdłużej. Teraz można powiedzieć, że Holender będzie mógł pracować w komfortowych warunkach. Ponad miesiąc wspólnych treningów oraz liczne sparingi powinny wystarczyć, aby zespół się zgrał i poznał bardzo dobrze. To bardzo ważne, tym bardziej że w kadrze jest kilka nowych twarzy – grający na pozycji przyjmującego Salmon, środkowy Robert Szczerbaniuk, rozgrywający Andrzej Stelmach, uniwersalny Marcin Wika oraz młody środkowy Piotr Nowakowski (dołączy do drużyny po powrocie z mistrzostw Europy w Kazaniu). Szkoda tylko, że Brokking nie będzie miał do dyspozycji Piotra Gacka, którego Raul Lozano nie zwolnił z treningów z kadrą.

Eatherton nie ma żadnych problemów ze zdrowiem i od razu wszedł w ciężki trening – mówi drugi trener AZS-u Radosław Panas. – Nie będzie mu łatwo, ale powinien sobie poradzić. Podobnie zresztą jak Salmon i Billings.Najbliższe dni częstochowscy siatkarze spędzą bardzo aktywnie. W czwartek w hali Polonia rozegrają pokazowy mecz z reprezentacją Polski niepełnosprawnych. W piątek w ramach treningu (początek o godz. 16) zmierzą się z Mostostalem Kędzierzyn, a w sobotę wyjadą do Belgii. Tam w planach mają spotkania z czołowymi zespołami ligi belgijskiej – regularnie grającym w Lidze Mistrzów Noliko Maaseik (niedziela), Patteet Averbode (poniedziałek) oraz Pepe Jeans Lennik (środa). Natomiast we wtorek częstochowianie zmierzą się z niemieckim Evivo Duren.

To nie będzie turniej, a pojedyncze mecze, ale podróże nie będą dla nas uciążliwe. Belgia jest niewielka, a do Niemiec będziemy mieli kilkadziesiąt kilometrów – dodaje Panas. – Trener i Andrzej Szewiński (prezes AZS-u SSA) wzięli na siebie całą logistykę. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik.

Częstochowska drużyna zaproszona została również na turniej do Olsztyna (22-24 września z udziałem gospodarzy, warszawskiej Politechniki, Chemika Bydgoszcz), gdzie wystąpi zaraz po powrocie z Belgii.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2006-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved